Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A háziorvosotoknál kell...

A háziorvosotoknál kell időpontot kérni?

Figyelt kérdés

A koronavírusos mizéria óta annyira Úrak/Úrhölgyek a háziorvosok,(az enyém tuti) hogy nem lehet csak ugy oda menni rendelési időben mert elzavarnak.

Időpontot kell kérni.


Nem is értem hogy ez mennyire törvényes.

Eléggé zavaró hogy telefonon kell kuncsorogni mielőtt bejuthatunk az orvoshoz.

Pár éve még meg csak odasétáltunk rendelési időben!



2023. okt. 29. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Kell kérni, de nálunk lehet időpont nélkül is menni, csak akkor nyilván ki kell várni a sort. Szóval végülis nem éri meg időpont nélkül menni, mert mindig van egy csomó időpontos beteg a váróban, és a háziorvos lassú, kb. 3 ember/óránként... szóval nem muszáj időpontot kérni nálunk, de ha az ember teheti és nem hirtelen jött és sürgős a problémája, akkor csak magával bök ki az ember, ha nem kér időpontot, mert órákat is várhat..
2023. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Kell, vizsgálatra (gyógyszerfelírásra nem), sok helyen ez a járvány előtt is így volt.


Nem tudom, miért veszed ezt ennyire magadra.

2023. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsére kell idöpontot kérni, így a megbeszélt idöben odamegyek, maximum fél óra múlva meg készen vagyok.

Idöpont nélkül meg az volt, hogy odement valaki és 3-4 órát is kellett várni, mire sorrakerült.

Normális helyen így meg van szervezve az egész, mindenkinek kevesebb a stressz, elég baj, ha valaki ezt nem képes belátni.

A "Pár éve még meg csak odasétáltunk rendelési időben!" esetleg egy világ végi kis faluban müködött, vagy oda lehetett sétálni és utána ott tölteni a napot. A legtöbb embernek erre nincs ma ideje, meg van jobb dolga is, mint az orvosnál tölteni a szabadidejét.

2023. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Odamehetsz ip. nélkül is, de vállalod, hogy 2-3 órán keresztül várakozol.


Még sehol sem volt a covid, már mindig időpontra jártam, max 10 perc és behívtak.

2023. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kell. Szerintem egyszerűbb és életszerűbb volt, amikor nem kellett időpontozni. Akkor mentem, amikor betegnek éreztem magam. Olyankor úgyis mindegy, hogy hol ülök 1-2+ órát, mert betegen az ember inkább lemondja a programjait, nem dolgozik meg csinál nagybevásárlást, nem siet sehova.
2023. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves #3 budapesti vagyok. Dolgozó ember az elmult évtizedekben olyan lazán elmentem az orvoshoz rendelési időben ha orvosra volt szükségem. Most meg telefonálgatni kell fél napot hogy kapjak időpontot. Tb-t 25 éve fizetem nem hiszem hogy a háziorvos szíveségből lát el! Nekem ez kényelmetlen mert nem én osztom be az időmet hanem a háziorvos. Nem is hiszem hogy ez szabályos hogy csak időpontra lehesen menni. Hiszen akkor miért is van a rendelési idő. Ami augy 2-3 évvel ezelőttig müködött is. Most meg nekem kell audienciáért esedeznem a háziorvosnál. Nekem ez fura
2023. okt. 29. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Fél napot kell telefonálnod? Durva telefonszámlád lehet...


Egyébként akkor az, aki időpontra fogad, mind szívességből teszi?

2023. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Házi orvos függő.
2023. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már 20 éve is úgy kellett volna, hogy csak időpontra. Illetve nem bánom, az utolsó 2 órában mehessenek azok is, akik szopatni akarják magukat a hosszú várakozással.
2023. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oda lehet menni barmikor de akkor orakat kell varni. Az idopontosok elonyt elveznek. Ha koztuk van luk akkor mehet be olyan akinem nincs idopontja. Tehat kijott az elozo idopontos es meg nem ert el a kovetkezo idopontja vsgy meg nincs ott
2023. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!