Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulamutet tapasztalatok?A...

Mandulamutet tapasztalatok?A tb tamogatja?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota havonta begyulladt a mandulam,most mar “csak” 2-3 havonta

Mennyire faj,mennyi a gyogyulasi ido?

A tb tamogatja?

Megeri megmutettni? Hallottam mar olyat akinek visszanott a mandulaja egyfolytaban😅



2023. okt. 31. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Támogatja a tb. :)

Nekem 2 éve vették ki a garatmanduláimat, az első 2 hét teljes pokol, a 6 óránként szedhető fájdalomcsillapítóért már 3-4 óra után sírtam, éjszaka is fájdalomra keltem, viszont 2 hét után mintha elvágták volna a fájdalmat, torkom azóta se fáj annyira, mint amikor meg voltak a manduláim, nincs már mandulakövem, nekem mindenképp megérte.

Persze, mint minden műtétnek, ennek is lehetnek szövődményei, ha erre szánod magad, arra mindenképp figyelj, hogy műtét után 2-3 hétig bevérezhet a seb, ilyenkor azonnal mentőt kell hívni, mert halálos is lehet a bevérzés. Ezekben a hetekben tilos forró (de még a meleg vizes) fürdő is a bevérzés miatt, illetve hajolgatást, erőlködést is mellőzni ez idő alatt.

Ami még nagyon fontos, és ez lehet csak az én rögeszmém, de nyelni is meg kell "tanulni" utána, én nagyon nehezen nyeltem még hetekkel,hónapokkal is műtét után.

Remélem tudtam segíteni, ha bármi van, amire szeretnél még választ kapni, írj nyugodtan :)

2023. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező nekem jövő héten kedden veszik ki ha érdekel szíveden írok utána :)

1.-es csak 10 napig vérezhet be nem? És ez mennyire van a pakliban?

nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2


Nekem két hetet mondtak, szerencsére nekem sem és a szobatársaimnak sem vérzett be utána (messengeren tartottuk egymásban a lelket😀)

nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oooo értem szuper :) akkor remélem én is megúszom 😂 talán nekem is valami jó szobatársam lesz 😁
nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is túlestem rahta tegnap elött. De borzalom :'( belázasodtam így vissza mentem a kórházba,kaptam antibiotikumot és reméljük nem lesz gáz....

Jövő héten kontroll ha minden ok lesz. Amugy rohadtul fáj..... Xiloxon élem túl a napokat. Enni kb napi 3 joghurt több nem megy az is kb fél órát tart míg végzek vele... de alakulok csak lassan mint a csiga. Nyelni egyre jobb.

nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem gyulladt be gyerekkorom óta, de előző hét péntekig 1 héten keresztül szenvedtem tüszős mandulagyulladással és a végére már volt egy tályogom + részleges szájzáram.


Eljutottam kórházba és mondták, hogy ez életveszélyes, azonnal műteni kell. 1 órán belül (karácsony előtt, 22-én) már a műtőben voltam.


2 hét gyógyulást mondtak, meg azt, hogy hullámzó a fájdalom érzés. Nekem ez a fájdalom, amit most gyógyulás közben érzek, ez sehol sincsen a gyulladásos fájdalomhoz képest. Xilox fájdalomcsillapítót írtak fel hozzá. Néha kicsit zavar a fájdalom és csak "miért ne használjam a fájdalomcsillapítót, ha már felírták" alapon beveszem és fél órán belül már semmit sem érzek, de abszolút nem lenne szükséges nekem.


Ami fura műtét után nekem, hogy ivásnál, mintha elindulna az orrom felé visszafelé a folyadék és irritálja az orrom garat felőli első kis részét. A műtéten latinul orrmandula eltávolítást is írtak, de ott egy szóval sem mondták ezt, ezért csak arra gondoltam, hogy az ESZT-ben csak 1 kategória van erre és ezért szerepelhet mind2 név a leírásban. Vagy lehet, hogy ha gond van, akkor kiszedik azt is 😅

dec. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy magamból kiindulva, a gyulladásos szövődményekre való tekintettel igen, érdemes lehet megműteni. Soha nem gondoltam volna, hogy majd pont nekem lesz életveszélyes szövődményem miatta, de ez bárkivel megtörténhet.
dec. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!