Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy alkoholistának hány nap...

Egy alkoholistának hány nap múlva jelentkeznek az elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Évek óta elég sokat iszok volt,hogy naponta ittam volt hogy 2-3 naponta.Most hirtelen letettem az italt 8 napja és nincs semmi elvonási tünetem első pár napba kicsit remegtem meg szédültem de nem volt vészes,nem mondanám alkohol elvonási tünetnek inkább szorongásnak éreztem,mert nem sóvárogtam utánna.Ha 8 napot kibírtam minden rosszullét nélkül akkor már nem kell félnem a súlyos elvonási tünetektől?

2023. nov. 6. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen rendszerességgel ivott. Ha megszakadt a rendszer, jellemzően a kvöetkező adag elmaradása környékén jelentkezik a tünet.

De, a remegés meg szédülés meg szorongás volt nálad a tünet. Örülj neki hogy megúsztad ennyivel. Innentől kezdve a fizikai elvonási tünetek nagyrészén túlvagy. Persze eltart még egy darabig amíg tényleg kiürül a szervezet és regenerálódik amennyire tud (szinttől függően pár hónaptól kezdve akár egy évig is eltarthat pl a máj elváltozásainak helyreállítása stb...).


A lelki függőség tünetei viszont még egy jó darabig meglesznek. Ami azt illeti, szakemberek azt mondják, a szerfüggő sosem szokik le, csak átmenetileg nem él a szerrel.

Mások az tmondják, hogy amilyen szokást 2 hónapig tudtál gyakorolni, akkor annak fenntartása utána már könnyebben menni fog. Viszont ehhez tegyük hozzá, hogy ha 3-4 év múlva a régi sozkás szerint "áh csak egy feles" alapon iszol egyet, simán visszaránthat egyetlen nap alatt is a függőséged legmélyebb pontjáig, mintha egy perc tiszta időszakod sem lett volna.

Ezért érdemes a teljes absztinenciát választani inkább és nem kisérteni az ördögöt a mértékletességgel.


Ami nekem bevált: ha haverokkal sörözni megyünk, mindig szódát kérek citrommal. Vagy csapvizet citrommal (van ahola szódát is elég drágán adják:D). Van mib ekapaszkodni duma közben, olcsóbb is, egészségesebb is:D De ehhez támogató közeg is kell, akik megértik, hogy nem akarsz inni és nem unszolnak, vagy ha látják, hogy csábulnál, rádszólnak.

2023. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Alkohol függőség esetén az alkohol megvonás akár órák múlva is okozhat elvonási tüneteket.
2023. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Klasszikus, súlyos alkoholmegvonásos tünetei csak a fizikai függőknek vannak, akik huzamosabb ideig voltak folytonosan ittasak, heti 168 órában. Ezek a tünetek általában a kijózanodással kezdődnek, és 2-4 nap után válnak igazán súlyossá, tehát 8 nap után téged ez már semmiképp nem érint, meg amúgy sem ittál eleget hozzá.


A pszichés függőknek szorongásos tüneteik vannak, ezek nagyon változatosak, nem mindig ismeri fel az ember mint "elvonási tünetet". Időhöz sincsenek kötve. Van, hogy az ember az első két hetet bírja a legjobban, és hosszabb távon nem bírja a józanságot. A leszokás igazi kihívása, hogy megtaláld a helyed a józan életben.

2023. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!