Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszerektől gyógyulunk...

A gyógyszerektől gyógyulunk vagy a hittől, hogy bevettük és meggyógyulunk?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tünetek, amire a placebó is használ, de azért nagy többségben a gyógyszer gyógyít (vagy szünteti meg a tünetet).
2010. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 50-50%-ot adnék a gyógyszerre, meg a gyógyulni akarásra. Nem a tudat, hogy bevetted a gyógyszert, hanem a hit, hogy segít a gyógyulásban. Ezért fordulhat elő, hogy az orvosok mindent megtesznek, a páciens mégis meghal. Aki feladja, nem akar gyógyulni, vagy csak egyszerűen nem hisz a gyógyszerben, annak kevésbé, vagy egyáltalán nem használ. Az agyunk, a pszichénk mindenre kihat, így erre is.
2010. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő. :)
2010. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szomszéd nénink erös gyógyszeren élt,és ha elfogyott neki akkor mindig tölünk kért.

Egyszer nekünk sem volt az a fajta gyógyszer, de a citrompótló tabletta pont ugyanúgy nézett ki.

Hát azt adtam neki.

És láss csodát, a citrompotlótól nem szédült nem fájt a feje stb...

Ne kérdezzétek, hogy nem vette észre , hogy savanyú,mert Én sem tudom,idös volt,néha kihagyott a memóriája is, gondolom ezért,meg igazából mindegy volt neki, csak hasonlitson a gyógyszerre, de rohamosan javúlt az állapota, a közérzete.

Szóval nem minden esetben , de Én inkább a hitre szavazom.

2010. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
is-is
2010. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!