Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezekből lehet következtetni...

Ezekből lehet következtetni arra, hogy nincs miért aggódnom? (cukorbetegség)

Figyelt kérdés

A családban lassan már mindenki cukorbeteg, szóval gondolom hajlamom van rá ezért elkezdtem aggódni. Vettem egy mérőt, főként étkezések után mértem (úgy olvastam, az hamarabb jelzi a bajt). Éhgyomorra 4.6 volt (reggel), bő szénhidrátos étkezés után pedig 5.5, másnap pedig este egész napos össze-vissza étkezés után 5.6. Ezek alapján lehet arra következtetni, hogy még nagyon messze vagyok attól, hogy elkezdődjön kialakulni valamiféle cukorbetegség?

Az én fejemben az az elképzelés él, hogy étkezések után egyre nagyobb kiugrások kezdik el majd jelezni azt, ha elkezd kialakulni a baj. Ez tényleg így van?


- egy harmincéves férfi


nov. 18. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idővel az étkezés után mérted? Cukorterheléses vizsgálatnál ha jól tudom 2 óra különbség van a mérések között. (Mérés -> beteg elfogyaszt nagy adag cukros vizet -> 2 óra várás -> mérés.)


De amiket leírtál számok teljesen egészséges eredmények, persze ha elmennél orvosi kivizsgálásra az biztosabbat tudna mondani. Ezek alapján nem nagyon van egyelőre félnivalód.

nov. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1,5 - 2,5 óra közötti idő telhetett el nagyjából. Figyeltem a 2 órára, de nem óramű pontossággal azért.
nov. 18. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
5,5 az full normális. Évente ajánlott egy vérvétel, háziorvos is láthatja abból az intő jeleket, ha baj lenne és küld a tovább a megfelelő helyre. Felesleges naponta méregetned, csak magadat stresszeled vele.
nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!