Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a koronavírus veszélyes,...

Ez a koronavírus veszélyes, hogy ennyire megint fel van kapva?

Figyelt kérdés

Mostanában megint erről szólnak a hírek. Mennyire nehéz átvészelni? Nagyon terjed? Aki elkapta milyen tünetei voltak? Hamar kigyógyulni belőle? 27 vagyok, januárban voltam igazolt kovidos, alig volt tünet. Kell tartanom? Egyáltalán védett vagyok még?


Félreértés ne essék, igazából nem is attól félek nagyon, hogy komoly bajom lesz, csak most mennék nagyobb buliba, és sokan mondják, hogy terjed nagyon. Karácsonyt nem szeretném náthásan tölteni, hogy ünnepi kaját se tudjam élvezni, meg esetleg családot végig fertőzzem ha összeszedem valahol, habár sose tudni ígyse, hogy hol szedem össze.



dec. 11. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már 3.szor vagyok túl rajta, Nekem csak az első volt tünetes a másik csak spontán teszteltem (orr folyás miatt) mivel rendelőben dolgozom. Ízlelés szaglás vesztésem sem volt.

Külföldön élek itt is eléggé el van terjedve, de nagyon enyhe tünetek vannak, ha vannak.

dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Esrtleg valaki a tapasztalatait is megírja, ha volt mostanában, vagy valamelyik ismerőse? Vagy hogy a környezetére jellemző-e a megbetegedés? Csak kívancsiságból.


Nem peovokáció a kérdés, nem tudtam, hogy vannak még covid fóbiás valóságtagadók, akiktől kérdezni sem szabad, mert őrjöngeni kezdenek, pedig tényleg csak értelmesen feltettem egy kérdést, hogy mik a tapasztalatok most.

dec. 11. 21:06
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes választ.
dec. 11. 21:07
 4/11 A kérdező kommentje:

"#2 ja azért első, mert valszeg a másik kérdésedet már törölték kamu terjesztése miatt xD"


Elsö kérdés, hiába vered magad földhöz fele az őrjöngéstől. A mentális problémáiddal és a kényszerképzeteiddel én nem tudok mit csinálni. Ehhez szakember kell.

dec. 11. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok először covidos. 4 oltásom van, az utolsót 2022 februárjában kaptam. Hőemelkedéssel, fejfájással indult, aztán egy kiadós nátha következett. Az első tüneteim csütörtök este voltak, most is náthás vagyok, de már kicsit se vagyok lázas.
dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Itt követni tudod, még az enyhe/súlyos esetek számát is, ha az aktív eseteknél lenyitod a kis fülecskét. Kb 3 millióval emelkedett meg az elmúlt hetekben az esetszám. Viszonyításképp eddig bármikor ránéztem, akár télen, akár nyáron, akár 3 éve, akár most, akár hangoztatták, akár nem az aktív eset mindig 20 millió körül mozgott, mint ahogy a súlyos eset is 35ezer körül. És ezek a lejelentett hivatalos adatok, nem a média szedett-vedett információi. Annyira veszélyes sosem volt, mint amennyire a média tolta...


[link]

dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Nálunk a munkahelyen folyamatosan betegek, sok a covidos egymás után, mindenkinek felső légúti panasszal kezdődik, torokkaparás, fájdalom, orrfolyás, orrdugulás, van akinél láz, van akinél csak hőemelkedés, rossz általános közérzet, elesettség, ingerlékenység, stb.
dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nem voltam fertőzve a kezdettől fogva mostanig. Egy hete gyógyultam ki az influból. Nem sza..tam be, de vettem cov tesztet, nyál, meg orrt is, negatív lett. Kíváncsi voltam milyen a teszt, nem arra, az vagyok e, csak hogy milyen a teszt. Elég egyszerű, de biztos oké. 2021 ben is neg volt, kórházi befekvés miatt csináltak. 22 ben egy mentő beszállításkor is neg volt.

Most egy héttel ezelőtt marha beteg voltam, véres sárgás orrváladék egésznap, éjjel is, betonnal kitömött fej, nyak, ilyen érzés volt. Mély ff hsngom volt. Lázam nem volt. Antibiotikumot szedtem.

dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok harmadszorra benne. Erősebb nátha, már sokkal jobban vagyok, de holnap még itthon maradok. Kb 1 hét a gyógyulás, de én a sok munka miatt ki is voltam merülve.
dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már (a legtöbbünknél) tipikus influenzás, megfázásos tüneteket produkál. Én eddig 4x kaptam el, ebből az első (2020 szeptember) volt nagyon csúnya, kishíján megfulladtam. Az utána következő (2022 tavasza) egy komolyabb influenzának felelt meg, az év őszén és ez év tavaszán "sima" nátha és kis köhögés volt.
dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!