Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extrém száraz kéz ujjak?

Extrém száraz kéz ujjak?

Figyelt kérdés
Nagyon kiszáradt a mutatóujjam és a hüvelykujjam oldalsó része, valószínűleg a sok mosogatástól. Naponta többször krémezem, de nem jön helyre. Mi segíthet?

jan. 1. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél mosogatógépet használj kesztyűt plusz Sheavajat kenj a kezedre.
jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatógép nekem is segített a kezem állapotán, de ezt nem engedheti magának mindenki anyagilag. Gumikesztyű használata jó ötlet, és nagyon figyelj arra is, milyen mosogatószert és kézmosó szappant használsz. Én mostanában a dm saját márkás sensitive termékeit szeretem, olcsó és nem kezdi ki a bőrömet. Kézkrémből nekem a legtöbb ront az állapoton, sokat kipróbáltam, és még mindig nem találtam meg a tökéleteset. Néha labello ajakbalzsammal szoktam körbekenegetni.
jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

A tuti tanács, hogy mosogass kesztyűben.

Esetleg vagy válts mosogatószert, még azonos márkán belül is van olyan "ízű" ami sokkal jobban szétmerja a kezet, pl a jar grapefruitos.

Télen eleve szárazabb a bőröd, mert nem izzadsz.

A krémezessel csak rontasz a helyzeten, a bőröd zsírtermelése tovább csökken tőle.

jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja és kézmosás csak hidegvizben!
jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!