Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régi témával ismét kérdést...

Lejla2000 kérdése:

Régi témával ismét kérdést tennék fel többi leírásban ?

Figyelt kérdés
Sziasztok régebben volt egy posztom a barátnőmmel kapcsolatban ugyebár hogy fogyjon kiderült vagy is elméletileg cukoros magas a cukor szintje nos arra lennék kíváncsi hogy mi van akkor ha ő nem tudd fogyni?azt mondja el kezdte a diétát mikor kiderült hogy cukoros teháth cukor mentes dolgokat ivott ugyebár fizikai munkát végzett (szallag munka ami gyors volt számára mert mindig azzá tették neki)és kevesett evett illetve olyan ételeket ami fogyókurás azt mondja 1x lefogyott majd vissza hízott ez normális? De mindig azt mondta hogy 82.nál tovább sehogy se ment le neki a kg. Most 23éves ugyebár 164cm magas és jelenleg 84kg azóta vhogy sikerült 4 kg le adnia...most szegényke nagyon maga alatt van szeretne komolyabb színten elkezdeni otthon edzeni!4 hónap alatt tehát május 3.-ig szeretne fogyni azért szerintem 4 hónap alatt le lehet fogyni nem?Most 1 kérdésem lenne...mondjuk heti 1 alkalommal ihat 1 hellt?nem cukor menteset mert azt állítja az sokkal édesebbnek érzi mint a cukrosat...tudom a cukrot alapból kerülnie kell de mivel cukor beteg(azért nem tudja pontosan mert még folyamat alatt van neki ez a gyógyszer szedés stb de viszont azt állítja hogy neki is van olyan napja ami miatt a sok cukor "hiánytól"rá tör egy roham és nem bírja megállni hogy ne egyen édességet vagy ne igyon cukrosat épp úgy mint a cukorbetegnél)ezért nehéz neki...de lehet hogy nem inna heti 1 alkalommal sem nos nem tudom milyen mozgással érhetne el jó eredményeket 4 hónap alatt egyébként írhatok is neki instagramon is vagy emailban ha könnyebb de csak olyanoknak adnám meg akik segítenek nem rakom ide ki aki szeretne segíteni az írjon nekem itt üzenetben és megadom az elérhetőségét
jan. 9. 12:16
 1/8 anonim válasza:

Heti egy helltől nem lesz semmi baja. Érdemes belépni facebook csoportokba amik erről szólnak, ott sok embertől kaphat támogatást, bíztatást. Viszont egy nagyobb orvosi vizsgálat mindenképp fontos. Fogyni mindenki tud, csak van akinek jóval nehezebb.

Figyelnie kell a tápanyag bevitelre is. Több zöldésg/gyümölcs, kevesebb kennér, tészta, stb. Ezek sokat tudnak segíteni. Meg a megfelelő vízbevitel.

Fontos hogy rendszeres mozgás is legyen, séta inkább. Az jó a mentális és fizikai egészségnek is.

Van egy csopi faceookon, a Yazio alkalmazás csoportja, ott egy elég jó kis közösség van. Meg maga az alkalmazás is nagyon jó. Nézzétek meg :)

Az otthoni edzés előtt olvasson utána komolyabban, mit ajánlanak kezdőknek, nehogy megsérüljön, mert egy életre elveheti a kedvét és maradandó sérülést is tud magának okozni.

jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen😊
jan. 9. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosan mi baja van? Inzulinrezisztencia vagy 2. típusú diabétesz? Át kell alakítania az étkezését teljesen, ehhez a legjobb lenne dietetikus segítségét kérni, de szerintem ezt többen írtuk a legutóbbi kérdésedhez is. A háziorvos kezeli jelenleg vagy endokrinológus (írtad, hogy gyógyszert szed)? Tőlük nem kapott listát, hogy miket ajánlott, miket nem szabad enni?


A cukorszintet kell egyenletesen tartani, alacsony glikémiás indexű ételekkel, hogy ne legyenek ilyen falásrohamok: kerülni kell a chipseket, édességeket, süteményeket, kekszeket stb., a fehér lisztből készült kenyérféléket, péksüteményeket, tésztákat, pizzákat, fehér rizst stb., helyette magvas, teljes kiőrlésű, egyéb gabonából készült kenyéféléket és köreteket enni. Sok zöldség (nyersen, levesnek, párolva köretnek stb.), hüvelyesek (bab, lencse), sovány tejtermékek (sajt, túró, natúr joghurt, kefír stb.), sovány húsok, magas hústartalmú felvágottak stb. A kérdésedből és a leírtakból látszik, hogy nem nagyon vagytok képben, ezért nagyon jó lenne, ha szakember (dietetikus) segítségét kérnétek, hogy összeállítsa az étrendet. :(


A mozgás fontos, de nem attól fog fogyni (azért kell, hogy az alap anyagcseréje magasabb legyen + erősíti a szívet, tüdőt, keringést stb.

+ segít a mentális állapot rendben tartásában + formálja az alakot, mert hiába fogy ha helyette plöttyedt hús/bőr marad ott). Semmi értelme otthon nekiugrani az ő állapotában egy 5 kilós súlyzóval. Kezdje azzal, hogy minden nap (minden nap!) sétál lendületesen fél órát - kifullad a végére? Valószínűleg. Ha már nem, akkor sétáljon 1 órát, néha kocogjon bele és így tovább. Lehet kocogni, biciklizni, ha tud és van a közelben uszoda úszni, az tök jó túlsúllyal. Otthon kezdje olyan tornákkal, gyakorlatokkal, amik időseknek, kezdőknek való, gerinctorna, kezdő pilates stb. - rengeteg videó van fenn a YT-on.

jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszer neve amit szedd :Merckformin 1000g és 500g a nőgyógyásza azt mondta mindent kerüljön csak zöldség és hús semmi gyümölcs semmi! A másik orvos az endokrinológus azt mondta ehet mindent csak mértékkel akár fagyit is csak ne egy vödörrel!Csak max 1 gombocot meg het 3x40perces mozgás ennyit javasolt neki..meg hogy ne egyen annyit kevesebbet egyen...fél év múlva kell vissza menjen majd addig diétázon meg stb...csak ugye rá tört ez a édességroham nem merte folytattni...egyébként most olyan helyzetben van hogy nem mehet az utcára...letöltött egy alkalmazást az egyik neve az appnak "nő fogyni otthon " a másiknak meg az a neve hogy"fogyás 30 nap alatt"
jan. 9. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor IR-os valószínűleg.


Mit nem mert folytatni az édességroham miatt? A diétát? Miért, nem értem.

Pont azért kéne folytatnia, hogy NE legyenek falásrohamai...


Nőgyógyász inkább ne adjon dietetikai tanácsot, és az endokrinológusnak sem ez a szakterülete, nem értem miért nem küldte dietetikushoz. Kell a szénhidrát a szervezetnek, csak nem mindegy, hogy milyen és mennyi. Miért nem mehet utcára? Ezek az appok általában lókukit sem érnek. Én továbbra is dietetikust javasolnék, kalóriát kellene számolnia, de főleg szénhidrátot (ezt pl. a laboreredményei alapján dietetikus tudja megmondani, hogy mennyit kellene fogyasztania).

jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja van neki ha jól emlékszik megadva egy bevitel hogy mennyit ehet ,most az anyukájánál kell lenni...nem mehet ki csak heti 2 alkalommal kedd és csütörtöki napon..az udvarig mehet csak ki tegnap azt mondta nekem hogy az appba az van megadva hogy 2285 kalóriát vihet be,de neki nyílván kevesebbet kell...de sajna tegnap kicsit túl sok kalóriát vitt be 2002..neki szerintem ilyen 1600-1700kellene
jan. 10. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem mehet ki csak hetente 2x, de mindegy. 2200 kalória rengeteg, annyi biztos sok neki, gyors kereséssel kb. 1400-1600 (164 cm, 80 kg, 23 éves, nincs fizikai aktivitás) kell a fogyáshoz

[link]

és itt fel van sorolva, hogy hány g szénhidrát, zsír stb. DE mivel ő IR-es, és a leírásod alapján (nem vagytok képben, nem érdekli igazán: "ha jól emlékszik van megadva egy bevitel" stb.) nagyon kellene neki konzultálnia dietetikussal. Ha kapott az orvostól/orvosoktól listákat, hogy mit ehet, mennyit, akkor azt használja + valami kalóriaszámláló applikációt.

jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ő nevében is
jan. 10. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!