Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt mondták nekem a kórházban,...

Azt mondták nekem a kórházban, hogy az aneszteziológus áldása nélkül nincs műtét, ilyen nagy beleszólásuk van ebbe?

Figyelt kérdés
Én azt hittem a sebész dönt erről, erre közölték, hogy a műtétet az aneszteziológusnak kell jóváhagyni, annélkül nem lesz, és hogy rajtuk fog múlni az életem, nem a sebészen, ez igaz?

jan. 17. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hiába végez tökéletes munkát a sebész, ha utána nem kelsz fel az altatásból! Az életfunkcióidért az aneszteziológus felelős, nyilván neki kell jóvá hagynia a műtétet.
jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy altatással, vagy epidurális, esetleg helyi érzéstelenítéssel fogják elvégezni a műtétet.

Mindeniknek vannak előnyei és hátrányai.

Ebben dönt az aneszteziológus.

jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tehát akkor az anesztesnek nagyobb hatalma van mint a sebésznek?

Vagy ki dönt ilyenkor? Le kell harcolniuk?

jan. 17. 16:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hatalmi kérdés. Hiába sikerül a műtét, ha a szíved nem bírja ki az altatást.
jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy műtétnél orvosoknak kell összedolgozni.
jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik munkája sem lehet sikeres a másiké nélkül. Egyik sem dönthet egyedül, a másik nélkül.
jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez csapatmunka a javából. Én holnap megyek éppen egy altatásos műtétre és szerencsémre fiatal sebész orvos fog műteni, aki nagyon alaposan átnézett minden leletemet, kedvesen elmondta, hogy mit fog csinálni és ne izguljak. Nekem ennyi elég.
jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hatalmi kérdés. Ha nem életmentő műtétről van szó, akkor simán dönthet az anesztes vagy a beteg (apámnak nyitott szívműtét kapcsán merült ez fel). Egyszerűbb műtéteknél simán elutasíthatja, pl. anyám aranyérműtétjénél nem tudta a sebész, hogy max. 1 hetes leleteket fogad el az anesztes, 2 hetessel eküldték anyámat, hogy majd ha lesz friss akkor írnak ki új műtéti időpontot. Kérhet másodvéleményt szerintem a sebész, ez is egy lehetőség. Lehet, hogy felülírhatja (vagyis a beteggel közösen dönt erről), ha úgy ítéli meg nagyobb a kockázat, ha nem műtik meg (lásd első mondatom).
jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, egy hétnél nem régebbi laborlelet kell, mint vércsoport, teljes vérkép, vizelet.
jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Altatásos műtéthez elengedhetetlen az aneszteziológus.

Nekem volt egy kisebb nőgyógyászati műtétem, és megkérdeztem az orvost, hogy muszáj-e altatásban? Azt mondta nem, így legalább nem kell megvárni az aneszteziológust, máris kezdhetjük. Vénásan a műtétet végző orvos adott kábítót (Dolargan, Dormicum, atropin). Ettől magamnál voltam, nem aludtam el, csak tompán éreztem a fájdalmat.

jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!