Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minusz egy fokon már meg...

Minusz egy fokon már meg lehet fagyni, ha kinn alszik az ember?

Figyelt kérdés

Találkoztam most hazafelé egy hajléktalannal, aki egy padon feküdt. Eléggé meglepett, mert ilyen hidegben azért már be szoktak húzódni valahova. Be volt bugyolálva valamennyire, meg persze jól összehúzta magát, olyan kicsi helyet foglalt a padon hogy először nem is tudtam, hogy ember-e vagy csak néhány ruha.

Volt nálam egy rántott húsos szendvics, gondoltam odaadom neki. Egész fiatalnak, negyven körülinek tűnt, a hangja is normális volt, nem tűnt részegesnek vagy elhaltnak. Megköszönte a szendót aztán mentem is tovább. De azért gondolkodok rajta, hogy nem lesz-e baja, pláne hogy itt Fejérben 2mm ónos esőt is mondanak éjjelre (fák alatt aludt, de azért fedett helynek épp nem mondanám).



jan. 22. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha megfelelő ruházata van, és be van takarva akkor -1 fok még kibírható.
jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt elfelejtettem mondani hogy nincs szél, bár szegény fickónak sikerült a város amúgy legszelesebb pontját kiválasztania.
jan. 22. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem húzódik be, akkor a legtöbbet erővel beviszik. Akin azt látják, hogy meghalna kint, azokhoz akár rendőrt is hívnak.
jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A városnak ezen a pontján szoktak lenni hajléktalanok, és pont emiatt a közteresek, rendőrök is megfordulnak néha arra. De ilyen hidegben már olyan ritka a kinn alvó ember, hogy nem tudom tesznek-e körutat arra. Meg persze lehet hogy ő maga is továbbáll az este folyamán, nem tudom hogy zajlik egy átlagos hajléktalan éjszakája.
jan. 22. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor még inkább körbe szoktak nézni.
jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már plusz 15 foknál is ki lehet hűlni, ha tartósan ki van téve ennek valaki. Nem véletlen, hogy sokan fagynak meg a fűtetlen lakásban is. Szerintem az akit láttál, nem marad ott egész éjszakára. Ha nem részeg, lesz annyi esze hogy továbbmenjen és behúzódjon valahová.
jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Meleg sátorban jól felöltözve -10-15-öt is ki lehet bírni, hajléktalannal beszéltem.
jan. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
De az egy eszkimó hajléktalan lehetett. Mert -10 az már nagyon durva-
jan. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Megfagyni nem lehet. Viszont kell valamit tenni pl a térdre, könyékre (ízületekre) mert megfáznak azt menni sem bír az ember. Mondjuk ez hajlam kérdése is (van akinek tiszta gáz, van aki bírja).

Egy sima fólia alatt már -5 is kibírható simán ha van valami még alulra is.

Amúgy én is csöves vagyok hébe-hóba de én falun. Ha tél van összedobok egy ilyet pl azt lehet bármilyen hideg (mondjuk pár hét kell mire full elkészül)

https://www.youtube.com/watch?v=56NSC9TvNlc

Mégis jobb egyedül elleni így csak kaja nincs (nem árt egy + légpuska is). Falu mellet meg ilyen lakatlan részeken nehéz vizet szerezni, meg nem lehet kukázni (de pl nekem jobban bejön mert drogfüggő vagyok és ilyen lakatlan részeken kibírom hogy nem drogozok).

jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak az utca szociális munkások, hogy minél kevesebb ilyen ember haljon meg
jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!