Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Személyi edző/dietetikus/táplá...

Személyi edző/dietetikus/táplálkozási tanácsadó tud ilyenben segíteni?

Figyelt kérdés

Adott egy alapból túlsúlyos férfi (100 kiló felett). A cél az lenne, hogy tovább hízzon, de ez a lehető legkevésbé egészségtelen módon történjen. Tehát ahhoz kérne segítséget, hogy kialakítson egy kiegyensúlyozott étrendet, segítsen neki az edzésben, hogy a túlsúlyt bírja a szív, az izmai, stb. Természetesen teljes mértékű diszkrécióval.

Elsősorban szerintem személyi edző lenne erre a legalkalmasabb. Vállalna ilyet, hogy segít "egészségesen" elhízni valakinek? Ennek inkább erkölcsi akadályai lennének szerintem. A kérdés komoly, kérlek eszerint válaszoljatok!


febr. 19. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akiben van egy kis gerinc, az nem fog ilyet vállalni, hanem pszichológushoz irányít. Én értem, hogy te ezzel nem ártasz senkinek, de magadat tönkreteszed, lerövidíted az életed. A téged "etető" fél (mert gondolom az is van a képben) szintén szaksegítséget igényel. Nyilván súlyos oka van, hogy ez a pszichológiai probléma kialakult nálad és nála, és hosszú, fájdalmas (fejben) út a gyógyulás, de az a végső megoldás. Persze lehet, hogy van az a pénz, amiért vállalja valaki, mondjuk azért ott a szakértelmet én megkérdőjelezném.
febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális, tisztességes dietetikus nem fog segíteni senkinek se halálba zabálnia magát. Nincs olyan, hogy egészséges elhízás.
febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha mindenképpen elérem azt a súlyt, akkor nem épp az lenne a segítség, hogy segít minimalizálni a károkat? Neki itt nem az a morális kérdés, hogy ő hizlal-e fel, vagy sem, hanem az, hogy segít-e mérsékelni a károkat (ne cukorra és zsírra épüljön a "diéta", ne legyen túl gyors a hízás, mi az egészséges mozgás ekkora súllyal, stb).
febr. 19. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Edző abszolút nem ért hozzá. Annyit amennyit magára szed az évek alatt de nem tanulja.

Táplálkozási tanácsadó egy két napos kurzus, annál többet és jobban guglizol.

Dietetikus pedig belátja hogy egészseg és hízás nem fér össze és nem fog tudni módszert mondani mert nincs. Az elhízás önmagában kockázatos a szervekre, erekre

febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért akarsz tovább hízni, amikor tudod, hogy életveszélyes a túlsúly. Hozzájárul a szívinfarktushoz.


[link]


[link]

febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!