Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan epilepsziások...

Vannak itt olyan epilepsziások, akiknek hozzám hasonló tüneteik vannak? 26/N

Figyelt kérdés
Ujj remegés, meg hogy is mondjam, így magától a mutatóujjam megmerevedik és úgy remeg egy pár másodpercig; szem tikkelés; hallucinálás; ha ülök vagy fekszek, így magától rúg egyet az egyik lábam; nehezemre esik leírni bizonyos számokat, betűket (pl 5-öst, 7-est, 4-est), este lefekvés után mikor már aludnék, hirtelen beleremeg az egész testem, mintha rándulna egyet; szédülés, ájulásérzet; nagyon feledékeny lettem; jobban érzem magam egyedül, mint másokkal. Egyébként 2 gyógyszert szedek: Lamotrigin, Levetiracetam. Most voltam Debrecenben kontrollon a kezelőorvosomnál, de mikor kérdezte hogy vagyok, nem mondtam semmit, mert ezeknek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Jól gondolom, ugye? Másoknak is vannak ilyen tüneteik?

febr. 23. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan én nem vagyok epilepsziás es sajnálom, hogy van neked ez a betegséged.

Szerintem az hiba volt, hogy nem említetted a dokinak. Próbálj eljutni újra hozzá és mindig mondd el a legapróbb dolgot is, mert lehet Te úgy érzed jelentéktelen vagy nem tünetként azonosítod, de a dokid le tudja szűrni belőle, hogy ez baj-e?

Sajnalom a betegséged, mert ez nem lehet könnyű😔

Nem is okiskodni akartam. De ha ez fenn àll továbbra is, akkor házi dokival próbàld elintézni, hogy vissza tudj menni a kezelőorvosodhoz. Lehet csak egy másik gyógyszer kellene.

febr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez erdekes, en a levetiracetamra fognam, de lehet a keverekre. A lamotrigine-t itthon 400mg-ig maxoljak, nyugaton 800mg a maximum, de valakit felraktak 1,2g-ra is nem mg hanem g = 1200mg. De ez a Lamictal, en is azt szedem, a Lamolep ami magyar gyarmany masolat ("generikum") nem tudom hogyan hat, nem lattam kiserleti eredmenyeke, mennyire hatasos mennyire toleralhato.


Miota szedek ezeket? Meg mivel kezdted eloszor? Erzesem Lamotriginnel mert a levetiracetamot szoktak adni egy adjunkt ("kiegeszito") gyogyszerkent ha kell, a keves gyogyszer-gyogyszer kolcsonhatas miatt. Azt hiszem azert mert pl. a lamotrigine az UDP1A4 enzim bontja le a veredben de a Levetiracematot a majad CYP3A4 enzim, ezert lehet egyutt adni peldaul. Amit te leirtal ilyen kognitiv ("tudatbeli") nehezsegek az termeszetes az antiepileptikumoknal. A hirtelen labrugdosas akartlanul meg a neve ha tenyleg ez van akkor "distonia", ezt nem tudom mennyire gyakori epilepsziasoknal, nem hallottam meg ilyen mellekhatasrol(?), lehet valamelyiket le kell tenni es valtani kell.

febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lamotrigintől urticariám lett, helyette Rivotrilom van meg Levetiracetamom. Neked nem merült fel hogy lecserélteted a lamotrigint? Jól alszol? Én mióta Rivóm van sokkal jobb minden.
márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Én Lamotrigint szedek. Észre vettem, hogy alvászavaraim vannak és nagy mértékben. A feledékenység nálam is jelen van. Sajnos az is nagy mértékben. Viszont utóbbi időben sok nagy rohamom volt, és mióta Lamotrigint szedek, nincs rohamom. Szóval nem is nagyon szeretném (merem) lecserélni.

márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4es miért nem iratsz fel altatót? Meg a feledékenységre is valamit?
márc. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Egyszerűen bele fáradtam a sok orvoshoz járáshoz, meg a rengeteg gyógyszeres kezelésbe. Na meg több mint 1 éve küldtek újabb MRT-re, és még agyrákot is találtak. Szóval inkább már nem megyek sehová ha nem muszáj.
márc. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!