Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat hirtelen éhségérzet...

Mi okozhat hirtelen éhségérzetet amit hányinger kísér?

Figyelt kérdés

Már 3 napja több alkalommal előfordul, hogy hirtelen nagyon elkezd korogni a gyomrom, üresnek érzem és mellé hányinger társul. Úgy érzem muszáj egyből ennem, de a hányinger miatt nagyon nehezen megy le bármi is, étkezés után eddig jobban lettem, de most is volt egy ilyen, ettem de most még fennáll a hányinger, bár jobb, mint étkezés előtt. Ilyenkor egy szendvicset se bírok megcsinálni, most is a csupasz zsemlét ettem gyorsan, mert annyira rosszul érzem magam, hogy nem bírom egy percig se evés nélkül, hiába jól se esik az étel. Korábban akkor fordul elő hasonló, ha hosszabb ideig nem ettem és már nagyon éhes voltam, de most a semmiből tör rám, nincs átmenet. Ez hullámokban jelentkezik, a nap többi részében jól vagyok és eszek rendesen, de semmi nehezet vagy megterhelőt, egyik ilyen éhségrohamomnál se telt el olyan sok idő az előző étkezésem óta. Vírus vagy fertőzés kapcsán sose tapasztaltam ilyet, akkor folyamatosan rosszul éreztem magam és étkezés után csak rosszabbodtak a panaszaim, nem éreztem, hogy ennem kéne, ment a hasam/hánytam. De ez olyan furcsa, mintha hirtelen leesne a vércukorszintem. A cukrom az elmúlt években minden laboromban (pl alkalmassági vizsgálat) jó volt. Terhességre minimális esély van (megszakításos módszer), de még 1 héttel az esedékes menstruációm előtt vagyok, azért csináltam egy tesztet, ha esetleg korábban jött volna össze a baba, de teljesen negatív, így még nem lehetnének tüneteim… Nem pörgök a témán, 1 éve így vagyunk együtt, sose féltem a terhességtől, mert nem lenne gond, viszont még nem is próbálkozunk élesben így azon se pörgök, hogy hátha terhes vagyok, tudom, hogy így nem sok esély van rá, ezt csak azért írom, hogy tényleg nem bebeszélem, de a tünetek kezdetétől megfordult a fejemben mert az első terhességemnél is hasonlóan éreztem magam, viszont ott csak az 5. héttől, amikor már erős pozitív tesztem volt és magas Hcg.

Az édestől mégjobban émelygek, csak sósat tudok enni.

A gyomorsav túltengést is ismerem, az teljesen más érzés, most nincs gyomorégés csak korgás és a hányinger is más jellegű.

Munkahelyi stressz okozhat ilyet esetleg? Hajlamos vagyok rá, hogy a gyomromra menjen az idegesség, de az is más formában jelentkezett korábban.

30/N


febr. 25. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leesik a vércukrod. Ha gyorsan akarsz helyrejönni, igyál ilyenkor cukros üdítőt. Egyél rendszeresen, mindig legyen valami a gyomrodban.
febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Orvostól kérdezd. Ne igyál cukros üdítőt,nagyon egészségtelen.
febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 Lehet, hogy nagyon egészségtelen a cukros üdítő, de piszkosul rosszul lehet lenni és ilyenkor a cukros folyadék nagyon gyorsan helyrehoz. Tapasztalat. #1
febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy lehet, hogy neked más a bajod, mint a kérdezőnek.
febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Ha leesik a vércukorszint, az ilyen tünetekkel jár, olvass utána. Nekem is ez van, tehát nem hasraütésszerűen válaszolok, hanem tapasztalatból.
febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem, hogy neked ez van és tudjuk most már, hogy neked mi segít. Köszönjük az információt. Csakhogy rengeteg mindennek lehet ugyanaz a tünete... ezért kell az orvos, ha valakinek baja van. ha egy ideig fennmaradnak a tünetek, orvoshoz kell menni, ennyi.
febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Gyomor, nyombélgyulladás, esetleg kezdetleges fekély szokott éhsegfájdalmat okozni.

Savas is szoltàl lenni?

Cukros löttyöket felejtsd el!

febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Szerintem bízzuk a kérdezőre. Ha a vércukorszintjével van baj, a hirtelen rosszullétet pár percen belül elmulasztja a cukros üdítő. Ki tudja próbálni.
febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg az orvosra kéne bízni. Mert a vercukor problémat is okozhatja sok minden.

Szerintem a kérdező menjen dokihoz és mondja el a problémàját! Ő fog igazán tudni segíteni.

febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szoktam savas lenni, de az más érzés, éhségérzetet okoz, de rosszullétet nem.

Tényleg olyan mintha leesne a vércukrom ilyenkor csak nem értem, hogy mitől, mert nincs olyan, hogy órákig éheztetem magam egy ilyen eset előtt, hanem csak a semmiből jön úgy, hogy előtte pár perccel még semmi bajom, éhes se vagyok.

febr. 26. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!