Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van folyamatosan bedugul...

Mitől van folyamatosan bedugulva az orrom?

Figyelt kérdés
Voltunk már fül orr gégészeten, de azt mondták minden rendben. Orrsprayt fújok az orromba, minden este. Azzal tisztában vagyok, hogy az nagyon nem jó, de ha nem fújok bele, akkor nem tudok aludni. Volt már, hogy hónapokig elhagytam, de órákig csak forgolódtam, mert nem kaptam akkor sem levegőt. Aztán meguntam, és újra elkezdtem használni. Tudtam is aludni egyből. Tengervizes orrsprayt is használok mellé, dehát attól sem lesz jobb. Allergia gyógyszert is szedek, de ugyanolyan. Mostanában pedig már az orrspray is alig dugítja ki az orrom, reggelente pedig arra kelek, hogy megint nem kapok levegőt. Nem tudom mit csináljak, már elegem van ebből az egészből.

márc. 3. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Az orrspraytől. Vissza kellene menni az orvoshoz.
márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 17évvel ezelőtt ugyanez volt. Dettó. Egy megfázás után dugult maradt az orrom. Fél év alatt úgy ráfüggtem a spray-re, hogyha nem használtam, akkor 0-24-ben mindkét orrlyukam olyan szorosan összezárt, hogy azon zéró levegő tudott átáramolni. Elmentem fülorr...-hoz, antihisztamint adott, de az sem oldotta meg tökéletesen, talán néha-néha meg-megnyilt egyik egyik orrlyuk, de nem adta azt az életminőséget, ami korábban volt. Akkor csináltam olyat, hogy este egyik orrlyukba cseppentettem, reggel a másikba, hogyha 24 óránként kap egy egy orrlyuk cseppet, talán jobb, mint amikor naponta többször mindkettő.

Aztán a párom kolléganője valami "forevörös" vagy mi a csuda, aloé gélt és bee pollen kapszulákat hozott, ezeket elkezdtem szedni ée pár hét alatt, apránként ugyan, de elhagyhattam az orrcseppet. Persze nem azt mondom, hogy ez neked is segíteni fog biztosan, de ez egy valid sztori, ami működött. Ja és a lényeg, nekem nincs anyagi érdekem, nem árulok semmit, nem is ismerem őket, de ennek a két cuccnak a neve megmaradt.

márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én orrcseppezéssel jártam úgy, ahogy a fentebb is írták. Nyáron pollenallergia, szóval este lefekvéshez ment az orrcsepp. Aztán később kellett már reggel is, majd napközben is szükség lett rá. Azon nyár alatt megittam jópár orrcseppet, és valamikor ősszel sikerült elhagynom a cseppentést, de gyötrelmes volt.

Az orrcsepp/orrspray-függés létező dolog, ezeknek a betegtájékoztatója tartalmazza is, hogy maximum mennyi ideig szabad használni.

márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, függőség alakult ki, nem kaptam levegőt orrspray nélkül. Gyakorlatilag tönkrevágja az orrspray ilyenkor a nyálkahártyád, azért nem tudsz nélküle levegőt venni.


Leírom én hogy szoktam le róla, hát nem volt kellemes.


Háziorvoshoz mentem, rögtön értette, mi a helyzet, sajnos gyakori az orrspray függőség.


Vicces, de a megoldás rá még egy orrspray, Dymista a neve. Ez meggyógyítja a nyálkahártyád. Receptre kapható csak, hiszen gyógyszer.


Pár hétig tartott a folyamat, hát aludni nem volt kellemes, de végül segített a Dymista.


Először befújsz a sima orrspray szerrel, a szokásossal, hogy kapj levegőt. Rá fél órára kimosod az orrod a tengervizes sprayyel. Utána jön a tiszta orrba a Dymista, a gyógyszeres spray. És ezt napi kétszer, 1 hétig. Utána elkezdtem a szokásos orrsprayt csak az egyik orrlyukba fújni (majd tengervizes, és Dymista). Ezt is 1 hétig. Utána elhagytam a sima orrsprayt, rá nem sokára a Dymista sprayt is.

Ne aggódj, a Dymista nem tud függőséget okozni.


Ami fontos, ha leszoksz róla, nagyon kell vigyázni, hogy ne szokj rá vissza. Tehát ha beteg leszel, maximum 3-4 napig szabad megint orrsprayt használni, különben újra függőség alakul ki.

márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyit a páratartalom a lakásodban? A nyálkahártyának nedvesség kell, ha nincs nedvesiti magát azzal, hogy nyálkát termel a szervezetböl.
márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
A krónikus (és kideríthetetlen eredetű) gyulladás autoimmun folyamatra utal. Sajnos a témában az akadémikus orvoslás nincs a topon.
márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!