Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gennyedző septum?

Gennyedző septum?

Figyelt kérdés
2 hete lett szúratva a septumom idáig semmi baja nem volt, de tegnap óta kicsit gennyedzik. Nem fáj, nem lüktet, csak gennyedzeni kezdett. Mi lehet a gond? Hogyan mulaszthatom el? Másnak is volt ilyen?

#piercing #septum #gennyedző piercing #piercing gennyedzik #gennyedző septum
márc. 5. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy genny? Egy kis váladékozás normális az elején, ha véletlen megrántod akkor akár később is, de az még nem jelent fertőzést vagy gyulladást.


Milyen színű a váladék? Piszkálod az ékszert feleslegesen? Mivel tisztítod, és milyen gyakran? Milyen ékszer van benne?

márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háááát színre ilyen sárgás, fehéres talán? Bevallom néha szoktam piszkálni. Octenisepttel szoktam reggel délben este tisztítani. Orvosi fém és patkó alakú van benne.
márc. 5. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha sárgás, akkor sajnos tényleg lehet genny, de nincs nagy baj.

Az Octenisept tökéletes. Tisztításon kívül ne nyúlj hozzá egyáltalán (kézmosás nélkül meg főleg ne), és ha nem váladékozik annyira hogy szükséges legyen többször, bőven elég napi 2x tisztítani, annyival is kevesebbet van mozgatva.


Tudom nehéz megállni a piszkálást, eleinte én is elkövettem ezt a hibát, és nehezen is gyógyult meg, büdi is volt... 😅 Simán próbálj megfeledkezni róla hogy ott van és rendben lesz. :)

márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 3 alkalmat amugy én is sokallom, mert délben nem nagyon van okom rá, hogy tisztítsam, mégis megteszem :DD És a piszkálásról tényleg le kéne szoknom, mert vagy a fülemben piszkálom az ékszereket, vagy most az orrom.
márc. 5. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!