Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt olvastam valahol, hogy a...

Azt olvastam valahol, hogy a "rühesség" nem függ össze az eberi higéniával.. Ez igaz? Hogy alakul ki akkor?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy a mocskos, nem mosdó , fürdő emberen amiatt előjöhet kialakulhat.


Hogy van ez a dolog?



márc. 10. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A rüh egy atka, ami a bőröd alatt él.
márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Semmi köze a higéniához. A napi kétszer fürdesz, de valahogy rühes emberrel érintkezel, téged is megfertőz.
márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy rühes ember után,póló vagy egy lepedő.
márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy ragályos atka fertőzés. Van köze a higiéniához, hiszen jellemzően a mosdatlan embereken (pl hajléktalanok) van súlyosabb fertőzés, de te ha full patika vagy, akkor is elkaphatod mástól.

Én pl anno oviban kaptam el, mert valszeg olyan gyerek ágyneműjét kaptam, aki rühes volt és előtte abban tolta a délutáni alvást.

márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Lakókörnyezet rühtelenítése előírás szerint"


Ez van az ambuláns lapon.


Ez azt jelenti, hogy mennek majd ki házhoz fertőtleníteni valami szervek, pl, KÖJÁL ?

márc. 10. 08:35
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 magánházba biztos, h nem megy senki, azt magadnak kell megoldani. Tuti kapható már erre valami vegyszer, szét kell nézni, lehet gyógyszertárban tudnak segíteni, esetleg gazdaboltban, vagy ilyesmi.

Ágynemű, amiben a fertőzött aludt, az kuka, de ezen kívül azért nem olyan vészes. Nem fertőz össze mindent, ha gyorsan kezelve lett.

márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Főzőmosás vasalás.
márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Es ezt meddig kell használni?


[link]

márc. 12. 05:34
 9/9 anonim ***** válasza:

A leírás szerint 1 alkalomra való az egész.

3.pont:

"Szappanos, meleg vizes fürdő után a gyógyszer fele mennyiségével az egész testet – a fej és a nyak kivételével – gondosan be kell dörzsölni.


Különös gondot kell azokra a helyekre fordítani, ahol a rüh tünetei láthatók, továbbá ahol a rüh leggyakrabban található: ujjak között, testhajlatok, csuklók, hónaljredők, emlők.


30 perc múlva a gyógyszer másik felével a bedörzsölést – fürdés nélkül – meg kell ismételni.


12-14 óra múlva újra meleg vizes, szappanos fürdőt kell venni és fehérneműt, teljes ruházatot, illetve ágyneműt, törölközőt váltani.


Az ágynemű, a törölközők és a ruházat alapos – forró vizes mosással, vasalással történő – tisztítása vagy fertőtlenítése igen fontos."


Kérdezd meg a patikában, vagy az orvost, hogy tényleg elég-e csak egyszer használni.

márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!