Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orrpolip befolyásolhatja...

Az orrpolip befolyásolhatja az énekhangot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A fenti kérdésemet azért teszem fel mert imádok énekelni és szeretnék jobb lenni mint most. Jelenleg az van, hogy egy jól begyakorolt zeneszöveget ami viszonyleg nem olyan nehéz, saját fülemnek jóleső szinten éneklem. Nincs bot fülem mert észre szoktam venni ha hamisan éneklek. Na de az a baj, hogy orrból beszélek és éneklek is, az orrom 90% nonstop be van dugulva. Én orrpolipra gyanakszom de félek a műtéttől.

Azért kérdezem, hogy jobb lesz-e a hangom, mert ha igen ez elég motivációt ad arra, hogy elmenjek egy orvoshoz, majd utánna egy énektanárhoz.

Remélem érthető voltam. A válaszokat előre is köszönöm. :)



márc. 11. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem még most menj el egy énektanáehoz, hogy megtanítsa a helyes technikát. Aztán meglátod, hogy érdemes-e a műtét vagy sem. A helyes technika eleve csodákra képes, meg fogsz lepődni, hogy olyan hangok hagynak majd el amiről nem is gondoltad, hogy léteznek.
márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, közvetve befolyásolja, hiszen az üregek nem tiszták. Tehát , ha helyes technikával énekelsz , csak jobb lesz, élvezhetőbb, ha nem lesz ott, azaz visszanyeri eredeti formáját.


De nyilván a hangszalagokat nem változtatja meg, tehát csak fel fogsz fedezni olyan hangokat ,amik eddig is ott voltak , csak akadályoztatva.

márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
A polipfónikus énekhang külön tehetség, ha nem megy, próbáld egy octopussal lejjebb.
márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!