Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Energia italtól tényleg...

Az Energia italtól tényleg kómába lehet esni?

Figyelt kérdés
Korábban azt olvastam hogy valaki komába eset az energia italtól. Én napi 2 doboz 2 X 250 ml = 500 ML az az 5 dl energia italt iszok meg. Minden nap reggel 8 és 9 óra között iszom meg a 2 doboz energia italt. Kávét nem fogyasztok! Alkoholt szintén nem fogyasztok! Dohányozni sem dohányzom! Délután és este már nem iszok energia italt! Csak reggel, maximum délelőtt iszok energia italt. Rendszeresen iszok energia italt. Ez idáig nem estem kómába! Szerencsére! Ettól lehet valami bajom? Már mint a napi 2 doboz energia italtól?

márc. 13. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha fejbe vágnak vele,vagy rád esik egy karton előfordulhat.
márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha kómába nem is esel, de igen lehet bajod. Függőség ha mindennap iszod az a szutykot. Értem én hogy nem dohányzol meg semmi, de akkor is ez egy nagyon egészségtelen dolog.
márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-esnek! És a kávé nem egészségtelenebb? És mi bajom lehet az energia italtól? Mint írtam nem kávézok, nem dohányzom, és nem iszok alkoholt sem! Más kávézik, alkoholt fogyaszt, vagy dohányzik és mégse esik kómába, vagy mégse lesz semmi baja! Nekem miért lenne bajom napi két doboz energia italtól? Főelg úgy hogy más szenvedélyem nincs!
márc. 13. 09:19
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%
Kómába elég ritkán esik valaki ettől, de nem is napi 2 doboz miatt, hanem ha mást nem iszik, eszik, stb. Inkább az emésztőrendszert, a májat teszi tönkre, sajnos sok olyan adalékanyag van benne, ami nagy mennyiségben káros lehet.
márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok!

Én egy szóval sem mondtam, hogy a kávé egészséges. Én csak rávilágítottam, hogy az sem egészséges. Attól mert nem kávézol, nem iszol, meg nem dohányzol még nem lesz egészséged, ha csak azt iszod.

Tessék itt a hivatalos válasz: "Az energiaital elfogyasztása után megemelkedik a pulzusszám és a vérnyomás, vízhajtó hatása miatt akár kiszáradást is okozhat. A központi idegrendszerre hatva túlzott ingerlékenységet, álmatlanságot okozhat, de az energiaital miatti rosszullétnél tapasztalható akár erős szívdobogás, szívritmuszavar is."


Azért mert más ezt vagy azt csinál sosem magyarázat arra, hogy én mit csinálok. Ezt tanították nekem. Így is gondolom.

Amúgy minket nem érdekel, hogy iszod e vagy sem. Ez a te dolgod, a te tested. A kérdésre a válasz, hogy önmagában is egészségtelen az energiaital. Ne személyeskedjünk.

márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ösnek! Már az energia ital fogyasztása előtt is álmatlanságban szenvedtem. Úgy hogy ne gyere evvel a süket dumával.
márc. 13. 10:14
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

És mégis ezt honnan kellene tudnom?

Másrészt írja a net az ingerlékenységet is, ami jól megfigyelhető nálad már 2 válaszból is.

márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Igyad nyugodtan azt a szutykot,a te agyadnak már nem fog ártani.
márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Hosszú távon lehet bajod belőle. Miért iszod? Ha azért hogy felébredj, ihatnál teát is, illetve életmódváltás, több alvás. Próbáld meg napi 1-re levinni az adagot vagy csak 2 naponta inni.
márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Agyi problémákat okoz nagyon szórakozott leszel tőle
márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!