Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánik, szorongás érzés akkor...

Pánik, szorongás érzés akkor is jeletkezhet ha jól érzi magát az ember?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok több éve. A kiváltó oka egy trauma. Pszichológusnál még nem voltam.



Tüneteim a következőek szoktak lenni, amelyek 85%-ban hajnalban, álmomból felriadva vannak:

- a mellkasom szokott nyomni

- vagy a szívemnél nyomás, szúrást érzek

- az egész testem remeg

- szapora pulzus

- magas vérnyomás

- székelés (ilyenkor akár 2* is)

- félelem

- nem találom ilyenkor a helyem

- hamar kiszárad a szám, hiába iszok sokszor

- van amikor menstruáció ideje alatt ezek mindennaposak, de ettől függetlenül is volt már rá példa

Ezek a rohamok elszoktak tartani fél óráig, de volt már rá példa, hogy 3-4 óráig is tartottak a tünetek különböző intenzitásával.


Kardiológusnál voltam már (több különbözőnél, legutóbb 2023 júniusban), vérvételi eredményem (2 hete voltam) tökéletesnek találta a háziorvosom. TSH értékem 2,5


Itthon a férjemmel is szoktak lenni viták, illetve nagyon sokat agyalok és szorongok egyéb dolgokon. Ezeket próbálom rendbe tenni fejbe, mer apró kis dolgokon is tudok agyalni feleslegesen, más kinevetne. Ezeket a dolgokat csak édesanyámnak szoktam elmondani. Kb 1 hónapja úgy gondolom, hogy azok a dolgok amiken rágódtam már nem zavarnak, férjemmel is most szuper minden, nem "ugrunk" egymásnak egyből, hanem megbeszéljük a dolgokat. De mégis vannak rohamaim. Úgy fekszem le, hogy szuper minden, nem félve, agyalva és mégis arra kelek fel hajnalban (mint most is per pillanatban) hogy rohamom van. Tehát szupernek gondolom most a dolgokat és mégis rosszul vagyok. És ilyenkor jobban bepánikolok, hogy vajon most ez tényleg megint roham vagy most rosszul leszek?

Köszönöm szépen ha elolvastad!


márc. 15. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy jól, és nem értem, mért nem mész pszichológushoz.
márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Valamit nem bírsz és a tudatod így jelzi hogy ki akar törni.

Egy olyan élethelyzet amit veszélyesnek élsz meg.

márc. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám, de sajnos nincs pénzem pszichologusra.

Es igen, akkor is jeletkezik neha hogyha full boldog vagyok egyik pillanatról a masikra. Olyankor azt erzem itt a vég de halnistennek ez elmulik. Vervetelen meg nem voltam de hamarosan az is esedékessé válik

márc. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én csak szorongok, de ezt a hormonok csinálják, hogy reggel sokkal vacakabbul vagy, mint máskor. Magas a kortizolszint, ami szorongást okoz. Napközben ez fokozattan elmúlik később. Minden reggel ezzel küzdök, sokszor 2-3 óra amíg jobb lesz, már ha jobb lesz. Home Officeban vagyok, nem is nagyon tudnék másképp dolgozni ebben az állapotban.


Az meg végképp nem segít, hogy egyedül lakom (nem is terhelnék egy lakótársat ezzel). Van egy párom, de nem érzem jól magam vele, így ebből is jó eséllyel szakítás lesz. Borzalmasan magányos vagyok mellette, lassan már egy szexbábunak érzem magam.

márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az eddigi hozzászólok mind városban lakó?
márc. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer el kell menni pszichiáterhez ( időpontot kérsz, nem kell beutaló) Ő tud tb s pszichológushoz tovább küldeni. Bár generalizált szorongásra lehet, hogy gyógyszert is adna.

Nem kellene további évekig szenvedni.

márc. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4-es, mire vársz a szakítással? Nagyságrendekkel jobban fogod érezni magad. Lehet, hogy nem az első pillanatban, mert akkor mesterségesen lelkiismeret-furdalást gyártasz magadnak, de kicsit később, mikor érzed a szabadságot.
márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam vele egy ideje ma átjönne "aludni" este 10-re.azért ezt személyesen illik megbeszélni, de hát hogyan időzítsem ilyen késő este.
márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Illik-nem illik, 8-as - nem illemről van szó, hanem a nyugalmadról. Ő se ad az illemre, ágyasnak tart, nem partnernek. Telefonon is lehet. Átjönne aludni - hát többet ne jöjjön. Majd megoldja a saját életét, nem neked kell az övét.
márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

"Nekem is ugyanez a problémám, de sajnos nincs pénzem pszichologusra."


Ilyenkor mondja a "segítő" szakember hogy menj el dolgozni, akkor majd lesz!

(15.000 Ft/50-55 perc)

márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!