Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan rajtam kívűl, aki...

Van olyan rajtam kívűl, aki ha a közeli családtagja beteg, akkor hamarosan ő maga is ugyanott érez fájdalmat, ahol a szerette? Ez normális?

Figyelt kérdés
Pl. ha a fiamnak fülgyulladása van, nekem is fáj a fülem, mikor egy másik gyerekem kulcscsontja eltört fájt a vállam, de a férjem fájdalmát is éreztem már. Baj van velem?

márc. 18. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs veled baj. Ez szoros kapcsolatot jelez. Nálunk is ez van, amikor anyuval elmondjuk egymásnak, hogy épp kinek mije fáj, nagyon sokszor van egyezés. És másban is megnyilvánul, pl. rendszeresen akkor hív, amikor gondolok rá.
márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:-)
márc. 18. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
“…klasszikus megnyilvánulásnak számít még a ,,színes hallás” és a ,,tükör-érintés” típusú szinesztézia is. Ez utóbbi azt jelenti, hogy vannak emberek, akik szokatlanul erős empátiás képességekkel rendelkeznek, így fizikailag is képesek átélni valaki más fájdalmát (ez a tulajdonság egyébként sokszor családon belül öröklődik).”
márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mintha apám is említette volna ezt gyerekkoromban önmagáról egyébként.
márc. 18. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Olvass utána ennek a tükör-érintéses szinesztéziának, nem árt, ha az ember tisztában van a különleges képességeivel :)
márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Férjem lányát műtötték nyaki nyirokcsomóval (rák), és férjem mondta, hogy pár napig erős fájdalmat érzett ő is a nyakában.
márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Talán nagyon magas az empátia szintje
márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon beleéled magad. Empátia és hipochonderség, túlérzékenység keveréke.
márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!