Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR vizsgálatot lehet...

Koponya MR vizsgálatot lehet nyitott MR gépben végeztetni?

Figyelt kérdés

Klausztofóbiás vagyok így a zárt MR gép sajnos nálam nem opció.

Nyugtatóval sem,esetleg bódításban...

Volt akinek nyitott gépben készült koponya MR,és megfelelő lett a felvétel?

Ha igen,hol voltál melyik intézetben?



márc. 21. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem igen, medicover fhervari ut
márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál.

Akkor lehet megfelelő a felvétel nyitottban is?

Esetleg megkérdezhetem hogy mi miatt kellett a koponya MR?

Írhatsz privátban is nyugodtan.

márc. 21. 07:53
 3/5 A kérdező kommentje:

A Medical Centerre gondoltál ami Újbudán van?

A Medicover a 13.kerületben van.

márc. 21. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Azota mar nincs ahol voltam.

Itt van nyitott koponya mr

[link]


Mioseg szempontjabol ugyanolyna jo a nyitott meg a zart gepben keszult mr. Csak a nyitott gep sokkal dragabb meg ritkabb. De a kepalkotas maga pont ugyanaz

márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

4-esnek:


"Mioseg szempontjabol ugyanolyna jo a nyitott meg a zart gepben keszult mr" -> ez nagyon nem igaz, főleg koponyában. Eleve a legtöbb nyitottnak elég alacsony a térereje, Magyarországon a legtöbb 0,3-0,4T a nyitottak közül, bár azt hiszem van 1T-s nyitott is, de Magyarországon én ilyenről nem tudok. és a térerő nagyon nem mindegy mert a jel/zaj arányod négyzetesen függ tőle.Szóval egy fele olyan erős gép azonos idő alatt negyed annyi jelből kell dolgozzon. szóval egy 3T-s géphez képest ez azt jelenti, hogy azonos idő alatt több mint 50-szer kevesebb jeled van. Persze lehet hosszabban mérni, meg be lehet vetni bizonyos trükköket, de akkor sem lesz ugyanaz.


A képek a legtöbb kérdés esetén így is megfelelő, de van nem-egy speciális kérdés kör amire a 0,4T szimplán csak nem jó. Pl. epilepsziás esetek túlnyomó többsége, vasculitis, SM, stb.



Csak a nyitott gep sokkal dragabb meg ritkabb -> ez sem igaz, az hogy ritkább államiban igaz, de magánoknál meg nagyon sok a nyitott gép. Az meg, hogy drágább, biztos hogy nem igaz éppen az az egyik oka, hogy a magánok szeretik a nyitott MR-t, mert egyrészről olcsóbbak, másrészt a fenntartási költségük is jóval kisebb, mert ezek permanens mágnesesek , nem szupravezetők, meg még van egy pár oka. Plusz kisebb helyen elférnek (kisebb technikai helység kell), nem kell quench csőnek hely, kevésbé kell átalakítani az épületet stb...


"De a kepalkotas maga pont ugyanaz" -> ez nagyjából igaz, a fizikai alapok ugyanazok.

márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!