Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha megnagyobbodott a májam...

Ha megnagyobbodott a májam ,azzal még lehet kezdeni valamit??

Figyelt kérdés

41 éves vagyok nő,sajnos iszogatunk a párommal majdnem minden este elég sokág napi 2 ü pezsi vagy bor ment!

Most már heti 3 x ra lecsökkentjük

És ma az orvos mondta hogy meg van nagyobbodva a májam ami miatt valszeg a magasabb ehomi cukrom is!

Megyek vérvételre májfunkciót kért !

Ugye ez még visszafordítható

Nem vagyunk alkoholisták soha nem volt olyan hogy me tudtunk volna magunkról meg nem is lehet berúgni ennyitől!!

De mégis a májam stoppot mondott!!

El vagyok keseredve!

Mert szeretnénk még egy babát is és félek ezek így nem fognak együtt menni!!


ápr. 3. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A máj tud regenerálódni valameddig, kivéve, ha a májzsugor kialakult, onnan nincs visszaút. Jó, ha megvan az ok, mert akkor "csak" annyi a feladat, hogy abbahagyd az ivást örökre. A babaprojekthez sok szerencsét kívánok!
ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem még visszafordítható!!
ápr. 3. 19:28
 3/10 A kérdező kommentje:
A májzsugorodásnak van tünete???
ápr. 3. 19:29
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Rossz hírem van: elég valószínű, hogy alkoholisták vagytok. Ha két ember minden este megiszik két üveg bort / pezsgőt, az bizony alkoholizmus.

Jó hírem is van: ha ezt elfogadod és teljesen lemondasz az alkoholról (nem heti 3x inni, hanem soha többé semennyit) akkor ha csak zsírmájad van és nem májzsugorodásod (cirrózis), akkor az még egész jól tudhat regenerálódni.

Ha viszont nem tudtok (mind a ketten) lemondani az alkoholról, akkor inkább a gyerekről mondjatok le. Tiszteljétek meg az utódotokat annyira, hogy csak akkor vállaljátok fel, ha valóban ő lesz a legfontosabb az életetekben.

ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen most néztem a Gamma gr 49!a másik kettő él nincs csillag tehát szerintem még nincs nagy baj

De mint irtam a heti 3x iszogatás már fél éve!!

Nem vagyunk alkoholisták

ápr. 3. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
De, alkoholisták vagytok. Nem baj, csak ne vállaljatok gyereket. A legszomorúbb az, hogy szerinted heti 3x inni teljesen normális és elfogadott dolog.
ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mint irtam fél évvel ezelőtt ittunk minden este!!

Most már csak inkább hétvégén !!

És azt is irtam nem vagyunk illuminált állapotban,nem kóvájgunk meg semmi !!

ápr. 4. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a teljes absztinencia segíthet, hogy meggyógyulj. Az alkohol minden cseppje megterheli a májadat, innentől neked nincs elfogadható mennyiség ebből. Ha szomjas vagy, igyál tiszta vizet.
ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor azt is mond el kérlek hogy az éhomi cukrom is az alkohol miatt lehet?

Ma pl 6.4 volt

De mondta a doktornő is hogy valszeg ettől lehet mert este dolgozik jobban a máj!

A többi cukor érték normális

2 órás 5.6 tehát csak az éhomi val van gubanc

ápr. 4. 18:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Közvetve igen.
ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!