Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszkalkuliás lennék, ha...

Diszkalkuliás lennék, ha mindig nehezen ment a matek és sokszor rontottam el a visszajáró összegét pénztárosként?

Figyelt kérdés

-Érettségim kettes volt matekból

-Okj szakma matekos része épphogy meglett, a többi viszont jól sikerült, így megkaptam a 4es értékelést rá összesítve, de százalékos részén látszik a gyenge matek

-Szakmai gyakorlatom részeként pénztáros is voltam és sajnos volt hiányom/többletem töbször is, nem pár száz forint (pedig mindig nagyon figyeltem a visszajáróra, tényleg nem értem hogyan sikerült)

-Egyetemen statisztikából és számvitelből buktam

-Fejben nehezen megy a számolás, sokszor használom az ujjaimat, vagy lefagyok ha nagyobb összegről van szó



ápr. 16. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Ellenben kérdezd meg a szülődet, hogy akár a születésed körül, akár később ért-e sérülés. Ugyanis egy enyhébb agyvérzés, vagy sérülés vagy agyat ért külső behatás is okozhat ilyet. Ha mindent kizártok a sérülésből-akkor igen, akkor lehet.
ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sokkal jobb én sem voltam matekból, de ez nem attól függ, ez egy orvosi diagnózis.
ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha diszcalculiás lennél nem ment volna 2-esre a matek, hanem elhasaltál volna rajta. Úgy hogy én inkább a sérülést tartom valószínűbbnek az esetedben.
ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ezt mondod, mert ptosis-os a bal szemem (szemhéj csüngés, így születtem) és emiatt jártam MRI-n, bár ott mindent rendben találtak, de agyvérzés volt az elsődleges lehetséges ok...


Matek pedig érettségin 2%-al lett meg, okj-n pont a határ százalékon. Egy százalékkal kevesebb és buktam volna, szóval tényleg éppenhogy.

ápr. 16. 12:39
 5/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
De akkor is ezt diagnosztizálni kell, ennyiből nem lehet megállapítani.
ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

4 Valószínűleg felszívódhatott-de volt valami nálad. A matek 2-eshez 70

%-ot el kell érni-de 60%-ot minimum-legalábbis régen ennyi volt kb. A diszes gyermekek jó ha 30-40%-ot ki tud magából csiholni. Szóval ezek alapján amit írsz-én nem mondanálak diszesnek. De hogy volt sérülésed az 10000%.

ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6+ Mivel írtad, hogy felnőtt vagy, dolgozol már így a rehabilitáció már nem tud neked segíteni. Gyermekkorodban logopédussal kellett volna stimulálni az agyad azon részét ahol letapadás keletkezett. Ráadásul ezt a technikát ősrégen még nem is alkalmazták csak az elmúlt húszon pár évben, azt is csak speciálisan erre kiképzett logopédus csinálja. Régen 2 db ilyen volt az országban..azóta bízunk benne, hogy több van már..
ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Min. 25% kellett a ketteshez matek középszintű érettségin. Okj-n pedig 40%. Egyetemen már 51%-tól volt meg a kettes, azokon hasaltam el.


Azért kérdem hogy érdemes-e ilyen diszkalkulia tesztre elmenni felnőttként, mert azt írtak fizetős, így ha esélytelen hogy az legyek, akkor inkább nem mennék :D

ápr. 16. 13:15
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak hiányzik az alapod, amit lusta voltál bepótolni és könnyebb volt elintézni a discalciás dolgot és mindenféle könnyítést a kemény pótlás helyett?
ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Egészen addig nem gondoltam diszkalkuliára amíg pénztárgéppel nem dolgoztam :D addig úgy voltam vele hogy gyenge vagyok matekból, megcsinálom amennyire megy, de azóta elgondolkodtam hogy mégis miért nem megy ez nekem ennyire, hiszen munka esetén már nem mindegy. Azt is elfogadom, ha csak szimplán "hülye" vagyok hozzá, de ha van diszkalkuliára esély a leírtak alapján, akkor szerintem érdemes vele foglalkozni. Persze nem értek hozzá, ezért kérdezem :)
ápr. 16. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!