Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszkalkuliás lennék, ha...

Diszkalkuliás lennék, ha mindig nehezen ment a matek és sokszor rontottam el a visszajáró összegét pénztárosként?

Figyelt kérdés

-Érettségim kettes volt matekból

-Okj szakma matekos része épphogy meglett, a többi viszont jól sikerült, így megkaptam a 4es értékelést rá összesítve, de százalékos részén látszik a gyenge matek

-Szakmai gyakorlatom részeként pénztáros is voltam és sajnos volt hiányom/többletem töbször is, nem pár száz forint (pedig mindig nagyon figyeltem a visszajáróra, tényleg nem értem hogyan sikerült)

-Egyetemen statisztikából és számvitelből buktam

-Fejben nehezen megy a számolás, sokszor használom az ujjaimat, vagy lefagyok ha nagyobb összegről van szó



ápr. 16. 12:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor előbb próbáld pótolni a kimaradt anyagot. Nem, nem azért, mert az életben fogsz logaritmust használni, hanem azért, mert a matek hozzásegít egy gondolkodásmódhoz, amit viszont már könnyebben tudsz hasznosítani a mindennapokban.
ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot máris biztosan megállapíthatunk.

Az egyik, hogy a vevők nagy része is gyenge matekos volt, ha rendszeresen volt többleted/hiányod. De legalábbis, mikor többleted.

A másik, hogy valószínűleg volt valami überfontos üzemorvosi vizsgálat az elején, mindenféle vérnyomásos, meg 6 méterre látásos hülyeséggel, de az meg nem számított semmit, hogy matek 2-sel akarsz pénztáros lenni...

ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy szorgalmas diszkalkuliás gyerek radar alatt marad. Megtanulja az oszthatósági szabályokat, mint a verset, és ilyenekkel megy át. Hogy az érettségin átjuthat-e, azt nem tudom.


Diszkalkulia diagnózissal szerintem már nem mégy semmire, nem kaphatsz SNI-t vagy felmentést. Persze arra jó lehet, hogy megmagyarázza a tapasztalataid. Diszkalkuliából is vannak enyhébb és súlyosabb esetek. Felnőtt korban nem is feltétlenül diagnosztizálható, mert megtanulsz kompenzálni.

ápr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

nem logopédus foglalkozik ilyesmikkel.

hugom pöszés volt, ő járt logopédushoz. azok csak beszédhibák javításáért vannak.


a diszkalkulia nem feltétlenűl agyi rendellenesség.

fiziológiai diszkalkulia:

lehet agyi vele született rendellenesség még a legkisebb is.

lehet nyitott gerinc miatt is - az agy és a gerinc velői rendellenes infó felfogások stb.

neurológiai: vegetatív és nonverbális rendellenességek. gyengébb idegrendszer, érzékenység, depressziós érzékenység, stressz nyomást egyáltalán nem bírja stb.

Pszichés: még pszichésen is lehet valaki diszkalkuliás.


én ovodában tanultam meg írni, olvasni és számolni, mert Pesten éltünk és volt ott egy ovitársam akinek az anyja tanár volt. Tanította a lányát. Engem is tanított és a lányával gyakoroltam.


elköltöztünk vidékre. minden tanár dícsért orba-szájba. csak egy szállt rám dúrván.

azóta se tudom azt kiheverni amit az a tanárnő művelt velem.


az érettségi matekom nincs meg. nem kaptam felmentést, mert fizika, kémia és szakácsként a szakmai számítások nagyon jól mentek. de a matek....mára nagyon jó matek könyvek vannak. olykor matekozok. de nagyon nem megy. nagyon is belefáradok. vagy ugye depis leszek a történtek miatt.

ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

van aki stressz miatt vagy trauma miatt lesz az.

pl. egy osztálytársam benyitott az anyjához aki megcsalta az apját.


nagyon jó matekos volt, de attól kibukott, pláne a válástól.

ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem ment soha a matek, pénztárosként is lebőgtem. Csakhogy én már 56 éves vagyok, az én gyerekkoromban még fel sem merült, hogy ez valamiféle betegség lenne. Most meg már mindegy. :(
ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
hát az oktatás sem színvonalas. még most sem az. nagyon drága a jó matek könyv és tanár.
ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!