Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerdán megyek nőgyógyászhoz...

Szerdán megyek nőgyógyászhoz nagyon félek sose voltam még. Mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Női orvoshoz megyek. Azért megyek leginkább, mert mikor megjön a menstruációm nagyon durván görcsölök és nagyon erős a vérzésem. És sokat szokott késni. Szerintetek mi lehet a baj?
máj. 26. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél hosszú felsőt,ami a székből való leszálláskor fedi a popsidat, sokkal kevésbé lesz kellemetlen a helyzet.

A vizsgálatnál próbálj meg lazítani.

Az orvos majd megmondja, hogy mi a bajod. Esetleg Anyukádat kérdezd meg,hogy neki milyen gyakran jött meg. Egy barátnőm izgult a 42 napos ciklusa miatt (ő nem görcsölt,csak furcsállotta, hogy nem 28 nap körüli), aztán anyukája mondta,hogy neki is annyi, mindig is annyi volt...

máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Szűz vagy még?


Amúgy alulról le kell vetkőzni egy kis öltöző szobában. (Én hosszú pólóban szoktam menni) Behívnak, elmondod mi a bajod, aztán megvizsgál. Nem emlékszem már hogy hogyan vizsgálnak ha szűz vagy, (de biztos lesz aki leírja) de ha nem vagy akkor hüvelyi ultrahangot csinálnak meg feltesznek egy kacsát és levesz egy rakszurest.

A kacsa nem túl nagy, nekem sosem fájt még, a hüvelyi ultrahang se fáj, a rakszures meg egy kis pálcika amivel mintát vesz az orvos a tenyeszteshez.


Aztán kapsz papirvattat, megtorlod magad bemész a kis vetkozobe feloltozol, visszamesz, leulsz az orvoshoz és elbeszélgettek.


Gondolom ha szervi elváltozást nem lát (ciszta stb) akkor elküld vérvételre.. de hogy mi a baj azt senki se fogja itt neked megmondani.


Kellemetlen, mindenki nagyjából utálja de semmi extra nincs benne, nem kell tőle felni.

máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az ember hosszú szoknyában megy, azt is le kell venni, nem elég felhúzni?
máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt le kell, de csak tipp.
máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos volt olyan is hogy a januári menstruációm nem jött meg.
máj. 26. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne hari, privire nem válaszolok mert sok itt a perverz meg a kamu kérdező.


Az H fáj vagy kimarad, késik sok mindentől lehet.

Lehet egy ciszta, lehet mioma, lehet pcos, lehet endometriozis, csomó minden lehet, az is lehet, hogy minden okés nálad.


Összefügghet a fájdalom fertőzéssel de lehet hogy nem is az fáj hanem más szerved pl beleid vagy barmi. Az orvos kikerdez, elmondod neki, megvizsgál, kiírja a szükséges vizsgálatokat és ennyi. Nem kell túl aggódni, nem fájdalmas és a legtöbb orvos megértő. Szerintem jelezd, hogy ez az első ilyen vizsgálatod, biztosan úgy áll majd hozzád a doktornő. Szokták javasolni hogy vegyél nagy mély levegőt és fújd ki lassan mikor csináljak a vizsgálatot, de én általában csak nézek ki a fejemből a plafonra és hagyom, hogy gyorsan túl essek az egészen.

Nekem egyébként azóta fáj a menstruáció mióta szültem egy második gyereket. Előtte meg se kottyant. Fogalmam sincs miért van, orvos sem lát semmit.. sima szüléseim voltak szóval még az se lehet, hogy valami heg vagy ilyesmi fáj, de mégis sokkal szarabb lett az egész. Ömlik is meg görcsöl. Néha még hasmenésem is van tőle meg rohadtul fáj a fejem napokig.

máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen hasmenés nekem is volt az utolso ket honapba.

Nagyon remelem nem lesz semmi es nagyon felek

máj. 26. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne félj.
máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!