Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tampon vagy betét? Melyik a jobb?

Tampon vagy betét? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Szóval kiszeretném próbálni a tampont,de félek,hogy elszakad az a kihúzó zsinor. Viszont a betét nekem nagyon kényelmetlen,ezért kiváncsi vagyok mások véleményére is.

Ti mit használtok lányok ?:)


2010. okt. 31. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2010. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok de sose használtam tampont. Egész egyszerűen nem tudom "felnyomni". Nem megy. Nem tudom, hogy kell. Tényleg, hogy kell? Komolyan...


Betétet használok csak.


Egyébként mikor a suliba megjött, kérdeztem a padtársamtól, hogy nincs-e egy betétje, mondta hogy az nincs, tampont tud adni. Én meg mondtam, hogy az nem kell. Erre ő nézett rám mint valami elmebajosra akiről éppen most derült ki, hogy hihiéniailag egy leprás.

2010. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok , és nem is lesz hasznos.

Én betétet használok , mert nem birom a tampont :S

Nem tudom felhelyezni mert bemesélem magamnak hogy fáj.. pedig nem kéne hogy fájjon elvileg.. rosszul vagyok tőle meg minden bajom van.

szval én betétet használok , de a zsinórtól ne félj nem fog elszakadni :D

2010. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia, én 21 éves vagyok, használtam már tampont, de mostanában inkább betétet, főleg ha itthol vagyok akkor csak betét, ha megyek valahova, akkor tampon.

Nekem fonálszakadással kapcsolatban az O.B. nem vált be, 2x vált le a kihúzó zsinór mikor épp cseréltem volna, és nem ugyanabból a dobozból volt a 2 tampont, amelyiknek elszakadt a zsinórja. Barátnőm épp olyan helyen dolgozik, ahol a tamponokat "újra felhasználják" és mondta ő is, hogy sokkal több O.B.-t dob vissza a gép gyári hibásként, mint más no name-s tampont. De ezt majd úgyis kitapasztalod magadnak. Vannak olyan barátnőim, akiknek semmi bajuk nem volt eddig az O.B.-vel. Én a Penny-ben szoktam venni, Tampi a neve, 16db-os és asszem' 209Ft-ba kerül.

2010. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Csak betétet használok. Még nem próbáltam tampont, és egyelőre nem is akarom kipróbálni. Én valahogy félek tőle, még a gondolattol is. Ez van:D

15/L

2010. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ha esetleg elszakad,akkor hogy szedem ki ?:/
2010. okt. 31. 13:23
 7/16 anonim válasza:

Nagyon is undorítónak találom a betétet! És ahogy megjött előszőr a bajom, szinte még gyerekként (12), második alkalomnál már a tamponnal próbálkoztam. Kényelmetlen volt a betét, olyan mint egy pelenka, és folyton mocskosnak éreztem magam, ahogy ültem a saját nedvemben. Egyszerűen a hányinger kerülget most is a gondolatától. Tény és való, hogy ha nem nyomod fel magadnak eléggé a tampont, akkor olyan, mintha dörzsölne, vagy is fáj. Viszont ha megtalálod azt a pontot, ahol kényelmes a tampont 'viselni', sokkal könnyebbek lesznek ezek a napok! Higiénikusabb, és olyan, mintha meg sem lenne a bajod!!!!! Szóval, le a betéttel!

Ha próbálkozol a tamponnal, akkor a minivel kezd, aztán úgy is megtalálod a számodra legkényelmesebbet. Én már 4 éve azt használom, amelyik közepes méretű, és egy müanyag kúpban van, amikor felhelyezem nem is kell magamba nyúlni, csak fecsúztatom a műanyag csövet, majd meglököm alulról, és felcsúszik a tampon. 21/N

2010. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nem fog elszakadni! Tegyük fel, hogy ha még is (de úgy se!!!), akkor megvárod, míg megtelik vérrel, leguggolsz és kinyomod!
2010. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem szakad el és nem kényelmetlen, sőt érezni sem lehet, ha jól tetted fel. Ha mégis elszakadna-ami esélytelen-akkor ki tudod simán nyomni, ha tele van.
2010. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, én betétet használok, de mindegyiknek megvan a maga haszna. Például a betétet hamarabb beteszed, mint a tampont, és kényelmes is. A tampon pedig nem büdösödik annyira mint a betét, de viszont az abban nem jó, hogy ha darabokban vérzel, mivel azt nem tudja felszivni.
2010. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!