Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korpa vagy pikkelysömör,...

Korpa vagy pikkelysömör, fejbőrön? Gyógymód?! Okok?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja elkezdett erőteljesen korpásodni a hajam-gondoltam. Kipróbáltam rá tucatnyi bolti és patikai sampont, illetve otthoni kezelést, de nem javult. Ahogy jobban utána olvastam, arra jutottam, hogy lehet, ez sokkal inkább pikkelysömör :( 30 éves, kisgyerekes anyuka vagyok. Az utóbbi hónapokban sok idegesség, feszültség és stressz volt az életemben. Ez kiválthatta?

Van valami olyan szer, sampont, ami segíthet? Ez hajlam? Eddig sosem volt, most már nem is fog elmúlni?

A közeljövőben sajnos nem hiszem hogy eljutok bőrgyógyászhoz.


köszönöm előre is


2010. dec. 7. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább korpa. Használtad már a Bánfi sampont?
2010. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, minden hasonlót kipróbáltam. De a tünetek egyre inkább a pikkelysömörre utalnak. Fertőző amúgy?
2010. dec. 7. 10:12
 3/3 anonim válasza:

A leírtak alapján pikkelysömörre tippelnék. Stressz, genetika, bizonyos ételek is kiválthatják. Nem fertőző. Teljesen elmúlni nem fog, de otthoni kezelés mellett a panaszok minimálisra csökkenthetők. Nekem is van, nyáron "elmúlik", a napfény jó hatással van rá, de ilyenkor télen mindig szenvedek vele.

A detergens sulfuratum-ot sokan dícsérik, ezt orvos írja fel (pár száz forint). Én Elocom cseppet használok, én még csak ezt próbáltam, és be is vált, de ezt is orvos írja fel.

2010. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!