Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom attól,...

Lehet valami bajom attól, hogy az albérleti szőnyeget két üveg 20%-os ecettel (+lavor víz +egy kevés Vanish) sikáltam fel?

Figyelt kérdés
Most még eléggé nedves a szőnyeg, és árad belőle az ecetszag. Ha úgy alszom éjszaka (esetleg az ablak nyitva van), lehet valami komolyabb bajom? Mérges izék nem hiszem, hogy termelődtek, mert akkor már a tisztításnál kipurcantam volna...
2009. jan. 20. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Semmi bajod nem lesz. Az ecet csak büdös, de teljességgel ártalmatlan. Egyáltalán hogy jut eszedbe, hogy mérgező lehet valamit belélegezni, amit sokan vízzel a salátára öntenek és megesznek?:)
2009. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
El fog tűnni az ecetszag. Ha az ecet ártalmas lenne az egészségre, nem lenne a címkéjén az, hogy ételecet.
2009. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó hát ez az ecet 20%-os, meg még hogy Vanish-t is öntöttem hozzá egy kicsit, attól tartottam, hogy esetleg talán lehet, hogy előfordulhat, hogy megesik.
2009. jan. 20. 20:20
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia.Mit akartal elerni az ecettel?a Vöröskereszt oktatasan is mondjak,hogy tisztito szereket ne keverjünk össze(kesz vegyi bomba,a legcsövedet is felma

arhatja)en vanissel es a vilagos helyeken konyhai mosogatoszerrel mosom,utanna bö vizzel leöblitem,feltekerem,felallitom,megvarom hogy a viz kifojjon es kitekerem,majd valamire rarakva megszarad.CIAO!

2009. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ecet nem artalmas, de keverve a vegyszerek mar azok! A kerdezo pedig Vanissel keverte. Tobbet ilyet ne csinalj, soha!!! Egyszerre egy fele tisztitoszert hasznaljal, mindig, mindenhol. Kulonben legkozelebb inkabb itt kerdezzel meg valamit, es utana csinaljad meg. Ecettel nem lehet szonyeget tisztitani, attol csak ecet szagu lesz, de nem tiszta. Vagy tul budos volt a szonyeg, azert raktal bele ecetet? Ablakot szoktak tisztitani ecettel. De szerintem inkabb maskor ne hasznaljad.

Remelem nem lesz semmi bajod, nem lelegezted be a gazt.

2009. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Mióta vegyszer az ecet? Mielőtt agyonrémisztgetitek szerencsétlent, legalább a középiskolás kémiát nézzétek már át! A Vanish és az ecet keverékéből semmiféle mérgező anyag nem keletkezik. Klórtartalmú tisztítószereket nem szabad kevergetni egymással!
2009. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A 20%-os sem minősül annak? Vagy ki mire használja...?
2009. jan. 20. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukám a salátalébe máig azt tesz, több vízzel kell higítani, mint a kevésbé töményet, illetve kevesebbet kell a vízbe tenni.
2009. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerintetek helyes, ha 2 uveg 20 %-os ecetet keverunk ossze valamilyen masik tisztitoszerrel, es azt lelegezzuk be, ugye? Ti is gondolom kiprobaltatok mar, es ezert normalisnak tartjatok, vagy?

Soha ne keverjel ossze ketto tisztitoszert!

2009. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!