Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan zsírosodik a...

Borzasztóan zsírosodik a hajam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. hát közepéig érő hajam egyre jobban zsírosodik. Már a hajmosás utáni 2. napon is látszik. Régebben hetente mostam csak hajat, de mostmár 4 naponta muszály. Milyen szerrel lehetne csökkenteni a problémát?
2008. jan. 19. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is derékig érő hajkoronám van,ami mindig is zsírosodott. Nem kis rituálé egy hajmosás,ezért mindent elkövettem,hogy ne kelljen 2 naponta mosni,csak egy héten egyszer. Nekem az vált be,hogy hajmosás,balzsamuzás,öblítés után még jót átfújkálom öblítést nem igénylő balzsammal,jól átfésülgetem,hajfényhabot oszlatok el a hajamon,majd szilikonos hajvégápolóval dörzsölöm be a hajvégeket.Tenyeremmel nyomkodva szárítóm,hogy szép hullámos legyen,mintha be lenne rakva,aztán a fejem tetején,elől és oldalt a jatőnél betupírozom,majd lakkal rögzítem.Így ha nincs piszkálgatva,kibírja az 1-1,5 hetet.Csak hajmosáskor fésülöm.Kézzel nem szabad fogdosni,mert a kezünkön lévő zsírtól annyi a hajnak.

Ajánlottak nekem almaecetet,és millióféle sampont,de csak ez a módszer vált be.

Remélem tudtam segíteni! Jó fodrászkodást!:)

2008. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat eloszor is, jo lenne tudni hany eves vagy, mert ugye mikor az ember lanya belep abba a buvos tinikorba, minden megvaltozik. Lehet ezert is zsirosodik olyan nagyon hamar. HA olajos magvakat eszel, ha megjon a menstruaciod stb. mind mind elosegiti a zsirosodast.

Nekem is eleg volt anno egyszer hajatmosni egy heten. Most 2-3 naponta kell mosnom. Anyosomnak szegenynek 1-2 naponta. En azt javaslom, hogy menj el a gyogyszertarba es kerdezd meg, hogy mit ajanlanak konnyen zsirosodo fejborre. A gyogyszertari dolgok sokkal jobbak mint amiket reklamoznak a tv-ben. Pl. illatanyagmentesek az irritacio elkerulese vegett.

Fel a fejjel. Sajnalom, hogy ennyire ketsegbe vagy esve de hat a testunk folyamatosan valtozik ahogy telik az ido.

2008. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a legegyszerűbb, ha a természetre bízod a dolgot. Ha a zsírosodásnak nem hormonális oka van, akkor gondold végig: amikor megmosod a hajad (főleg a zsírosodás elleni samponokkal), mi történik? Lemosod azt az anyagot, ami a szervezeted szerint kell oda. Ezt valahogyan érzékeli a fejbőr, amire a válasz az, hogy még több zsírt termel. Ördögi kör: minél gyakrabban mosod, annál gyorsabban fog zsírosodni. Tehát a megoldás logikus: amikor megteheted (pl. nincs fontos találkozód, nem kell tökéletesen kinézned...), akkor nem mosod meg a hajad, hiába zsíros. Eleinte csak 1 nappal vársz tovább, aztán pár hét után, amikor már beáll erre a szervezet, megint hosszabbítod 1 nappal, és így tovább, amíg el nem éred azt, amit szeretnél. Így ráadásul még egészségesebb is lesz a hajad! Ennél a módszernél csak arra kell figyelni, hogy lehetőleg ne "ess vissza" a sűrűbb mosásba.
2008. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalán főzettel öblítsd le.
2008. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!