Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a fekete...

Mit tehetek ha a fekete hajfestékre vagyok allergiás?

Figyelt kérdés
Hajfestés után több hétig kiütéses vagyok meg nagyon viszket a fejbőröm és mindig sebesre vakarom...nagyon nehéz elviselni! van olyan fekete festék amiben nincs ilyen allergén anyag? vagy el tud múlni az allergia? vagy végleg búcsúzzak el a fekete hajtól? azt nagyon nem szeretném!:(
2009. jan. 27. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem mond le róla. A fekete a legagresszívebb festék, nem hiszem, hogy más gyártmányú festék nem okozna gondot. Én azért mondtam le a feketéről, mert sokkal jobban hullott tőle a hajam mint egyébként.
2009. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem a fodrász valami nagyon speckó sötét barnára festette, ami úgy nézett ki mint a fekete csak barna volt, és nem lett semmi bajom tőle.
2009. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld ki a hennát vagy az ammónia mentes festéketet sok sikert!
2009. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért van ráírva a festék használati utasítására, hogy használat előtt próbát kell csinálni a bőrön, és akkor nem történik ilyesmi, hogy sebesre vakarod a fejed. Ezzel nagyon tönkreteheted a hajad, és nem is biztos, hogy csak a fekete festék okozna nálad ilyen problémát. Azt hiszem az egészségnek fontosabbnak kell lennie bármilyen divatnál, és ezért a legközelebbi festés előtt (legyen az akár a legsötétebb barna szín is) mindenképpen tesztelj a festékkel! Ha arra is allergiás vagy, nem éri meg! Ráadásul a hajad is rámehet! Ja, és szerintem a fekete egyébként is öregít, ha nem a saját hajszíned!
2009. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vannak már Bio és egyéb természetes összetételű hajfestékek. Fodrász kellék boltban tuti találsz ilyet. Ha még sem mersz már feketével próbálkozni, akkor sötét barnát próbáld ki.

Én évek óta feketére festetem a hajam, egy bevált márkával (Igora Royal), nem hullik a hajam. Szerintem csak a fekete hajszál feltünöbb, mint a világosabb, ezért tűnik soknak a hullás... vagy adottság, hajfesték kérdése...

2009. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2009. febr. 1. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!