Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bekerülni egy...

Hogyan tudnék bekerülni egy boncolásra?

Figyelt kérdés

Először is, ez teljesen komoly kérdés.

Van egy ismerősöm, aki a kórházba dolgozik, Tőle kérdeztem, hogy be tudna-e szervezni, de azt mondta, hogy szinte lehetetlen, tegyek le róla, mert még ha be is vinne, akkor őt kirúgnák. Azóta abbahagytam ezt a témát egy kicsit, viszont most megint rám jött, hogy szeretnék megnézni egy boncolást. Orvosi egyetemre szeretnék tovább menni, viszont 3 szak között tengődök, és ha "tetszene" a boncolás, akkor választhatnám hivatásomul a pathológiát. Valaki esetleg nem tud erről a témáról valamit?

Köszönöm a válaszokat. :) 17L


2011. jan. 6. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Legkönnyebben úgy, ha meghalsz :P


Viccet félretéve: nálunk annak idején a gimnáziumban a biosz-tagozatosok mehettek 4. évben. A tanár beszélt a pathológia igazgatójával és ennyi. Bár, ez egy orvosi egyetem pathológiája volt, ahol alapból is megfordulnak orvostanhallgatók, így a "látogatókat" jobban tudják kezelni.


Amúgy azt megsúgom, hogy a pathológus az ideje 90%-át a mikroszkóp előtt tölti, és elég nagy felelősséggel járó szakma, mert a másik tévhit az, hogy csak hullákkal foglalkozik, ezért nincs gond, ha elnéz valamit. A valóságban ő dönti el a (sokszor kifejezetten xar minőségű) biopsziás anyagokról, hogy rákos-e és ha igen, milyen stádiumú és ennek az alapján fogják kezelni a beteget (kemoterápia protokol, vagy például, hogy kiveszik-e a fél tüdejét). És még az orvosin belül is a bonyolultabb tárgyak közé tartozik a patkó...

2011. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Haha, igen, végülis jogos! :))

Hallottam pesti suliról, hogy már másodikos tanulókat is visznek... Engem viszont csak 1 érdekelne konkrétan, hogy milyen is ez az egész, mert videón csak nem olyan.

Igen, sok ember tévhitben él, hogy a boncorvosok csak boncolnak egész nap. De ezt lehetne taglalni hosszú ideig.

Nagyon sok pont kell egyébként a bekerüléshez, bár a másik szak, amit még választanék, az is ugyanilyen nehézségű, csak az bölcsésztudomány. A fizika és a kémia sajnos nem az erősségem, azt hiszem nem tudnék megküzdeni velük. :)

2011. jan. 6. 15:37
 3/5 tetris ***** válasza:
A Discovery Channelen megy egy sorozat." Dr J." a címe, és tanulságos, hullaházi boncolási esetekről szól. Maga a doktornő meséli el, hogy miket tapasztalt, és mutatni szokták a boncolás egyes részleteit. Ahol nagyon brutális, ott el van homályosítva a kép, de szerintem így is magyon érdekes.
2011. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezen a honlapon bal oldalt beírod a "boncolás" kifejezést, akkor egész élethű képek vannak (sőt, még cifrábbakat is láthatsz, mint egy mezei boncoláson):

[link]

2011. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Dr. J.-s sorozatot szoktam nézni, igazából nem rég találtam rá, de imádom.

Köszönöm a puruttyát is, rendszeres látogatója vagyok annak az aberrált oldalnak! :D

2011. jan. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!