Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék bekerülni egy...

Hogy tudnék bekerülni egy pszichológushoz?

Figyelt kérdés

nem pszichiátriára, hanem, hogy heti 1-2 alkalommal tudjak vele beszélni.

Középiskolás vagyok, még nem 18.

ezért fizetni kell? (díjtalan megoldást kéne választanunk.)

iskolapszichológus "elvileg" van, dehát...


2009. júl. 19. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Fizetni kell érte. Beszélj szüleiddel hogy vigyenek el. Vagy hívj fel egyet, és kérdezd meg tőle, hogy zajlik, mennyibe kerül stb.
2009. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van az önkormányzatnál gyermekjóléti szolgálat és oda hetente 1-2x kijár egy pszichológus, hogy beszélgessen a páciensekkel.:) Mivel még kiskorú vagy, szülői hozzájárulás is kell hozzá, de ez csak annyi, hogy 1x elmegy valamelyik szülőd és beleegyezik, beszéld meg velük. Nálunk ingyenes, és községben élek, szóval elvileg máshol is lennie kell ilyennek! :)
2009. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hogy fogsz tudni olyat találni, akihez hetente lehet járni, főleg hogy hetente2x. Mondjuk nemtom ingyen akarsz-e járni, vagy kezelésenként 6ezer forintot leperkálni. Amúgy én mikor jártam, akkor a családsegítőbe vagy mibe jártam, meg a megyei kórházba. De akár melyik kórházba van szerintem pszichológus (meg pszichiáter is persze). Amúgy nem nehéz "bekerülni", csak ki kell keresni a számát a netről, fel kell hívni, időpontot kell kérni...
2009. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A végéről kezdve: az iskolapszichológus nem fog segíteni rajtad, mert a pszichológusok etikai kódexe tiltja, hogy az iskolában (ahol a tantestületnek is tagjai) terápiát folytassanak.

Fizetni csak a magánrendeléseken kell, ha elmész egy gyerekkórházba, ahol van pszichológia, akkor ott ingyen fogadnak. Budapesten ilyen kórház pl. a Heim Pál Gyermekkórház, a Madarász utcai Gyermekkórház, a Budai Gyermekkórház. (Nem írod, hova valósi vagy.) A Bethesda kórházban van pszichoszomatikus részleg olyan fiataloknak, akiknek a lelki problémája testi tüneteket okoz. Ezekre a rendelésekre telefonon időpontot kell kérni, és nagyon valószínű, hogy a legelső kérésük az lesz, hadd beszéljenek a szüleiddel (ezt nehéz kiküszöbölni). Egyébként ezeknek a rendeléseknek egy része "mentálhigiénés szakrendelés", vagyis pszichiáter is rendel ott. Ezt természetesen nem kell igénybe venni, csak azért mondom, hogy ne ijedj meg! Remélem, minden jól alakul.

2009. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell a szülő, hogyha tud "érdemi segítséget nyújtani". Egyébként nem kell. Nekem az első helyen fel sem merült (nev.tan.), a másodiknál (kórház) ott kérdezték, és hagytam h beszéljen vele (én is ott lehettem) de simán megengedték volna, hogy ne... Szóval ez nem kötelező.
2009. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!