Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémára valami jó krémet?

Ekcémára valami jó krémet?

Figyelt kérdés
Főleg a karomon és a lábamon van, nagyon viszket és csúnya. Már sok krémet kipróbáltam, bőrgyógyász is írt fel, de egyik sem igazán segített. Mit gondoltok az exxama repair habról, most ezt szeretném kipróbálni.
2011. jan. 7. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A hírtelen fellépő piros, hólyagos kiütést, külsőleg, hideg citromos, vagy almaecetes vízzel mosogasd le óvatosan. Tartós ekcémára kamillateából és cickafartból, vagy ezerjófűből főzött teát lehet alkalmazni borogatásként. Erős fűszereknek nincs most helye az étrendedben. A nyers növényi táplálék gyógyír mindenre. A rostok segítenek kipucolni a lerakódást.
2011. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*cickafark!
2011. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az aloé húsos levele is kellemesen hűsíti a kivakart bőrt. Vágj le egy darabot, szeld ketté, és a nyálkás nedvet kend a viszkető, piros bőrre. Rajta is hagyhatod. A levágott levéldarabot pár órán belül használd fel!
2011. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én receptem: gyógyszertári mosakodókenőcs (büdi, zsíros, de hasznos) naponta, amíg el nem múlnak a kiiütéseid, utána legalább heti 2-3x (közben már bármilyen antiallergén tusfürdő vagy szappan is jó) szintfenntartásnak, emellett havonta 2-3x tengerisós kádfürdő (kb. fél kg sima konyhai tengerisót feloldasz egy kád vízben és ebben áztatod magadat) és egy Ultralan Salbe nevű krém, amivel a kiütéseket kell vékonyan naponta 2x bekenni (ez illatos, kellemes, gyorsan beszívódik, receptes!).
2011. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én az Elocom kenőcsöt használom már kiskorom óta, recepttel kapható készítmény.
2011. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ftorokolt.
2011. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!