Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenység, tartós...

Laktózérzékenység, tartós betegség?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, kiskoromban is születésemtől laktózérzékenységet diagnosztizáltak, 5 éves koromra úgy gondolták elmúlt, de asztmás lettem. 3 hetesen megműtöttek gyomorszáj-szűkülettel, és mivel ugye az már sosem lesz olyan, mint másnak természetesen ezért reflux-szal is küzdök.

Szeretném elindítani a tartós betegségről szóló papírt, úgy tudom nem kapunk már emelt összegű családit és más juttatást sem mivel még csak diákmunkásként dolgozok.

Nekem azért kellene ez a papír, hogy biztosan felvegyenek az egyetemre államira (273 + 40pont).

Megkapom a bizottságtól vajon a papírt ezekre, ha elindítjuk vagy ne is reménykedjek... ugyebár ez enzimhiányos betegség.


2011. jan. 7. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenység elmúlhat. Nekem is elmúlt.
2011. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez már nem fog szerintem, mivel másodszorra tért vissza.

34-ről indult a teszt, 20ig normális és 207ig ment fel ...

2011. jan. 7. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenységet 6 éves korig lehet kinőni,utána már csak tünetmentesíteni lehet,de életed végéig megmarad.Vagyis életed végéig be kell tartani a "diétát".Nyugodtan olvass utána!!!Hülyeségeket azért ne írjunk már,jó?!Viszont kérdező:a második kérdésedre nem tudom a választ.
2011. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sajna tartós, egy enzim hiánya okozza, a mi szervezetünk nem tudja lebontani a tejcukrot egyszerűbb cukrokra, ezért vannak a görcsök meg a hasmenés

ha nagyon kívánod a tejet akkor vegyél szója tejet

szerencsére a joghurtok, kefírek, sajtok olyan minimális laktózt tartalmaznak, hogy azok nyugodtan fogyaszthatóak


én csak a terhességtől és szoptatástól félek, én már baba koromban sem bírtam a tejet, remélem van rá esély, hogy ne öröklődjön

2011. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!