Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkapni a pillangó...

Hogy lehet elkapni a pillangó vírust? Ha megkapta valaki, akkor fertőz? Vannak tünetei? (a vörös foltokat leszámítva) És hogyhogy most ennyire elszaporodott ez a betegség?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Pilangó vírus? Az meg mi?
2011. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az egy új vírus szerűség,nálunk is a suliba szinte végigfertőzte az össze alsóst :S
2011. jan. 15. 14:45
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként annyit tudok róla,hogy két piros folt jelenik meg előszőr az arcon,mintha kicsípte volna a hideg,aztán páros foltokban jelenik meg lehele (jobb és bal váll aztán has mindkét oldala stb...)
2011. jan. 15. 14:46
 4/6 anonim válasza:
Igen, fertőző betegség, cseppfertőzés útján terjed. "Ötödik betegségnek" is hívják. Sajnos nálunk az óvodában most kezdődött. Én 18. hetes kismama vagyok,van egy hat éves ovis kislányom. Olvasgattam az interneten, és azt írják, hogy kismamákra ill. a magzatra veszélyes. Már hívtam a védőnőt és a gyerekorvost, de egyértelműen senki nem tudja, hogy csak az első három hónapban veszélyes, vagy a terhesség egész ideje alatt okozhat károsodást, ha esetleg elkapnám. Most inkább nem viszem két hétig közösségbe a gyerkőcöt, de nem vagyok nyugodt. 7-14 nap a lappangási idő. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg kismama, akinek a környezetében előfordult ilyen? Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
hát ez engem is nagyon érdekelne, szintén kismama, és körülöttem több beteg van. előző válaszoló, Nálad hogy alakultak a dolgok? remélem jól vagytok minannyian. én is csak ennyit tudok, h cseppfertőzéssel terjed, felnőtt kis eséllyel kapja el, de a kismamák immunrendszere ugye le van gyengülve..ha a foltok megjelennek, már nem fertőz.
2011. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Végül is sikerült megúsznunk, gyerek se kapta el. Persze a két hétből hat hét itthonlét lett, de a vírus egészen május végéig tartott az oviban. Közben az orvosom csinált egy Torch szűrést, amiből kiderült, hogy én már gyerekkoromban átestem ezen a ParvoB19 fertőzésen, így elvileg védett vagyok. Kismamáknak mindenféleképpen kerülni kell a gyerekközösséget. Remélhetőleg már vége van a járványnak máshol is.
2011. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!