Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 10 órát alszom! Miért?

Napi 10 órát alszom! Miért?

Figyelt kérdés

Rendszerint éjfél körül fekszem és reggel 10 előtt nem tudok felkelni, hiába csörög az óra akár 10x is. 10 órakor viszont ha akarnék sem tudnék tovább aludni.

2-3 hete jött ez rám, előtte elég volt a 7,5 óra alvás.

Már szedek magnéziumot, de semmit nem használ. 5-6 hete volt egy teljes vérképem, azon semmi gond nem volt.

Bár itthon vagyok, de napi 7-8 órát tanulok szeptember óta. Lehet, hogy csak mostanra jött ki rajtam a fáradtság? Vagy ettől nem is kéne elfáradnom?

Nagyon idegesítő, hogy nem tudok felkelni, mert így csúszik a "napirendem".

És ma még fél órát rá is húztam az alvásra...fél 11-kor keltem.


2011. jan. 18. 11:00
 1/5 sanyika007 válasza:
Rendszeresség és kiegyensúlyozott életvitel segíthet. Semmit sem szabad túlzásba vinni, így a tanulást sem. Ha fáradt vagy aludj. A stressz első tünetei a fáradékonyság, majd ingerültség, feszültség! Megoldás,kikapcsolódás alapos pihenés!
2011. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jó neked, hogy ennyi időd van

járnál dolgozni reggel 8-ra (van, aki 6-7-re jár), nem lenne kérdés, fel bírsz-e kelni

feküdj le 10-11 körül, javulni fog a helyzet

2011. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha éjfél körül fekszel le akkor ne is csodálkozz.

Feküdj le 10-11 óra körül (inkább 10) és meglátod nem fogsz olyan sokáig aludni.

2011. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért kell valakinek mindig beszólni?

Ennyi időm van és kész. Hálás vagyok a szüleimnek, hogy megengedték, hogy itthon maradjak tanulni és ne kelljen eljárni mellette dolgozni. Majd ha elvégzem az egyetemet, én is fogok 3 műszakban dolgozni. De most nem.


Csak megijedtem, hogy nincs-e valami bajom, hogy hirtelen 2,5-3 órával megnőtt az alvásigényem.


Köszönöm egyébként a válaszokat!

2011. jan. 18. 11:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy hétig feküdj le 11-kor, utána 10-kor, és hozzá fogsz szokni.

Én 11-ről szokok át 10-re, hogy ne legyen gond, ha reggel lesz egy vizsgám.

2011. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!