Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a mennyiségű gyógyszer...

Mi az a mennyiségű gyógyszer amitől menthetetlenül károsodik a máj?

Figyelt kérdés
Csak mert Dr HOuse-ban állandóan "annyi gyógyszert kapott, hogy májátültetésre van szüksége" megy. Tényleg létezik ilyen? Vagy a veséje áll le? már nem is tudom, de ez igaz? Hogy van ez?
2011. jan. 19. 21:53
 1/5 anonim válasza:
Szerintem van benne valami, végig néztem egy összes évadot, biztos, hogy van valóság alapja. Gyakran a vesét is említik..
2011. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
áááá a hetedik évadot még nem láttam magyarul sehol, mikor lesz már? :D:D:D
2011. jan. 19. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:

vannak a májra nézve toxikus (mérgező) gyógyszerek. Ezek legtöbbször a szteroidok, és az antibiotikumok, de tulajdonképpen minden hosszútávú magas dózisú gyógyszerezés károsítja a májat.

A vese ugyanez a téma.


Ugyebár a máj választja ki a méreganyagokat, a vesén meg minden átmegy.

De egyébként a sok gyógyszer a gyomrot is, a beleket is károsíthatja...

2011. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Dr. House-ban többnyire extrém kórságokban szenvedő betegek vannak, ezt is kalkuláljuk bele.
2011. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21.59 a nagy mennyiségű gyógyszertől fellépő máj és vesekárosodás, pont, hogy nem extrém eset. Napi szinten megtörténik minden kórházban.
2011. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!