Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőtt korban hogy távolítják...

Felnőtt korban hogy távolítják el a mandulát? Mire számíthatok utána?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és november óta állandóan visszagyullad a garat/torok mandulám jobb oldalon. Nagyon félek, de ki kell venni. Mit érdemes választani, a műtétet, vagy az érzéstelenítést? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
2009. febr. 7. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sok jóra nem számíthatsz. a műtét mindenképpen műtét, hiszen eltávolítják a manduládat. én úgy tudom, felnőtteket nem altatnak. ismerősömnek úgy szedték ki, hogy egy fém hurkot kötöttek köré, aztán megfogták csipesszel, a hurkot pedig meghúzták, így az szépen gyorsan lenyisszantotta. ült végig egy székben. ez egy nagyon kellemetlen rutinműtét, sokat vérzik utána, mindenféle fertőzést kaphatsz - ennek az ismerősömnek a szája elfertőződött, pedig nagyon vigyázott, és tele volt sebbel a szájürege hetekig - de utána nem leszel legalább beteg.
2009. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

eleg brutalisan szedik ki, de szerencsere kozben nem nagyon fogsz semmit erezni. gyakorlatilag lenyulnak es letepik/vagjak a helyerol.

sajnos pont most hallottam gyerekrol akinek megsertettek a nyaki veroeret kozben, de nem vettek eszre, hazakuldtek. par napra ra evett vmit, ami sebet csinalt a megsertett eren, elkezdett omleni orran-szajan a ver. mire kijott a mento elverzett. nem ijeszgetni akartalak csak felhivni a figyelmed h attol mert ez 1 rutin mutet, legy nagyon ovatos az orvos-valasztassal, a vizsgalatokkal. kerdezz batran, ne hagyd h az orvosok elintezzenek 1-2 mondattal.


mandula nelkul ritkabban lesznek torok-panaszaid. de a mandula 1 fontos nyirokszerv (ha egeszseges) es nem szabad "foloslegeskent" kezelni.mandula nelkul lehet h hajlamosabb leszel mas megbetegedesekre.

ha nem durva a helyzet szerintem erdemes varni meg 1 kicsit, hatha helyrejon. nekem szinte minden evben ki akarjak szedni, de mindig helyrejon.


szerencsere 3 par mandulad van es rendszerint csak a torokmandulakat veszik ki ugyh meg marad 4db. legy ovatos es sok szerencset!

2009. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem lesz egy kellemes érzés.Nem fognak altatni,csak lenyulnak vmi eszközzel is kiszedi.Aztán vért fogsz köpni.De ne ijedj meg!!!!!!!!Én ugy tudom hogy nem lehet érzéstelenítés kérni de ez nem biztos.De nyugi majd probálj meg lazitani és gondolj valami szépre!!(tudom könnyű ezt mondani)
2009. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek nemrég szedték ki 35 évesen. Érzéstelenítéssel csinálták, azt mondta, nem érzett semmit, nem fájt egyáltalán, az volt rossz, hogy öklendezett időnként kicsit, ahogy hátranyúlkáltak a torkában. Utána még egy-két napig fájdogált a torka, de csak annyira, mint amikor kicsit be van gyulladva. Szóval ne félj, hamar túl leszel rajta! Jobbulást neked!
2009. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék mihamarabb dűlőre jutni, mert babát szeretnénk, és úgy tudom ez gócpont lehet, ami egy cikk szerint meddőséget is okozhat. Eléggé megijedtem ettől.
2009. febr. 7. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Először magadat kell rendbe hozni.A kisbabának egészséges anyukára van szüksége.Valami oka van a mandulák begyulladásának.Utána kellene vizsgálódni./rossz fog/panoráma röntgen minden megmutat., allergiák, ételallergiák,rejtett gócok,/.Ha muszáj, ki kell venni, de érdemes hosszabb ideig próbálkozni a gyógyítással.Próbálj naponta háromszor körömvirágteával gargalizálni. Szedjél be egy üveg grapefruit kivonatot. Rajta van a szedési utasítás./ ha nem vagy érzékeny a citrusfélékre/ Naponta egyél gyümölcsöt./alma, narancs, stb/A műtét nem olyan vészes.Nekem kétszer vették ki.6 éves és 36 éves koromban. Ha mégis kiveszik, előtte és utána is szedj "C" és "A" vitamint.Gyorsabban gyógyulsz!
2009. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 20 éves voltam, mikor kiszedték. ( 1991 )

Akkor borzalmas volt.

Rengeteg vért köptem, a műtét után 2 nappal leszakadt a heget védő sárgás hártya ( ezt nem tudom, hogy mi lehet ).

Akkor még egy hétig bent kellett maradni a kórházban, enni nagyon nem lehetett, csak pár nap után áztatott zsemlét, kiflit.

Nagyon kellemetlen volt.

2009. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!