Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kisfiam egyik veséje kisebb...

A kisfiam egyik veséje kisebb mint a másik ugy született. Igaz hogy hozzánőhet az egyik a másikhoz? Jővő héten megyünk kontrollra. Ugy félek hogy nehogy gond legyen vele. Lehet kezelni. És ha nem nő hozzá mit csínálnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 09:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Az én lányomnak is így kezdődött. Izótópos vizsgálat igazolta, hogy kisebb a bal veséje, mert hozzá van nőve a jobb oldalihoz. Ezt patkóvesének hívják. Uh-ra mentek a picivel?

2011. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen jövő héten kell mennünk hasi ultrahangra!De ügye ez nem ugyanaz a betegség mint a vesetágulat!Mit csinálnak ha nem változott?Küldenek további vizsgálatokra?
2011. febr. 3. 10:15
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy továbbküldenek, igen. Nekünk az UH nem is mutatta ki, csak az izotópos vizsgálat. 4 éves volt a lányom, miután az uh-on is látták.
2011. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.Még arra tudnál választ adni hogy ügye nem ugyanazz a kettő a vesetágulat meg hogy nagyobb az egyik veséje mint a másik?
2011. febr. 3. 10:26
 5/16 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad?

Vesetágulatnál nem tudom, hogy egyformák-e a vesék méretei. Az én fiamnál is volt ilyen gond, de egy éves korára elnőtte.

2011. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5hetes.De csak annyit mondtak hogy az egyik veséje 36mm a másik meg 54 mm.Azt nem mondták hogy tágulat.De akkor nem ugyanaz a két betegség.Valami hypoplasia-t írtak a záró jelentésére.
2011. febr. 3. 10:39
 7/16 anonim ***** válasza:

A vesetágulatnál a vesében levő kis csatornák átmérője tágul, nem az egész szerv. Nekem is ilyenem van. Ha nem nagymértékű, akkor annyi, hogy vesegyulladásra hajlamosít, így érdemes öltözködésnél a vesét védeni.

Nekem attól lett kétszer is vesegyulladásom, hogy "kint volt a derekam". Mióta vesemelegítőt hordok, nincs bajom. 2-3000 Ft-ért lehet venni, tkp egy cső alakú, elasztikus ruhadarab. De ha van anyag hozzá, megvarrni se nehéz, főleg gyereknek.

Vagy kicsiknél még érdemes alaposan betűrni a felsőruházatot a nadrágba. Nem néz ki valami jól, de ők még nem adnak a divatra :)

2011. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A hypoplasia latinul egyszerűen egy szerv alulfejlettségét jelenti.
2011. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor nem kell aggódnom ugye?Annyira félek hogy valami baj lesz a kisfiammal.Na de majd jövő héten megtudom.Köszi a segítséget nektek.
2011. febr. 3. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy 5 hónapos. Ott még elég, ha vesetájon melegen van tartva. Szerintem ilyen kis testre még elég a normál öltözködés alá varrni egy elasztikus (ne szorítsa, csak melegítse) dolgot, ami kb úgy néz ki, mintha egy pólót elvágnának hónalj alatt. Pelenkázásnál fel lehet gyűrni, majd visszahajtani.

Vagy egy melegebb body is megoldás lehet.

Ha már nagyobb, akkor szintén a vesemelegítőt ajánlom, a gyereket kevésbé zavarja a mozgásban, de védi a veséjét.

2011. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!