Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy meg tudjam...

Mit tegyek, hogy meg tudjam inni a szükséges folyadékmennyiséget?

Figyelt kérdés
A szükséges napi folyadékmennyiség (2-3 liter) töredékét tudom csak elfogyasztani, ez kb 0,5-1 liter.
2011. febr. 5. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy szomjas, és azért nem megy, akkor egyél levest, az akár eset is megy, étkezés előtt meg igyál meg fél pohár vizet, az akkor is megy, ha nem vagy kimondottan szomjas, és segít emészteni.

Amúgy én se voltam szomjas, mégis rááltam a napi három literre, teszek-veszek, és időnként megállok, iszom egy pohár vizet, és megyek tovább. Ha eloszlik a napban, akkor nem erőszak-jellegű a dolog, és még meg is szokod. Továbbra sem vagyok szomjas, de ha nem innám meg, hiányozna az a folyadékmennyiség.

2011. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy egy másfél literes üveg mindig mellettem van, és néha, ha nem vagyok szomjas is meghúzom. És így szinte észrevétlenül is megiszom a napi szükséges mennyiséget. Ha nincs szem előtt innivaló, akkor biztos, hogy nem fogsz eleget inni.
2011. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kívánod a vizet, igyál valami finom teát, gyümölcslevet is, vagy egyél több levest, attól függ, mit kívánsz. A 2 liter az ajánlott, egyénileg változó, lehet, hogy neked kevesebbre van szükséged (pl. kisebb termetű vagy), de a 0.5-1l akkor is kicsit kevés.
2011. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jo ilyenkor elfogyasztani egy jo meleg teat pl. tehat kezdheted a napodat 1 csesze teaval!

Itt a folyadek mennyisegerol van szo, es nem csak a vizrol, tehat ihatsz teat es mas folyadekot is, de a levessel is folyadekot viszel be a szervezetedbe.

Nagyon sok gy.novenyteat is lehet kapni, talald meg azt, ami Neked izlik is. Zsalya, citromfu, kamilla, anizs, fahej stb. a valasztek sok, tehat azt fogyaszd, ami Neked izlik is. Igy mar nem fogod kenyszernek erezni a folyadek fogyasztast.

2011. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
168 cm, 78 kg, (szóval nem kistermetű:D) és 20/L vagyok. Előttem van mindig egy teli üveg víz, ami 1,5 literes. De úgy vagyok vele néha, hogy nem kívánom. Gyümölcslevet nem innék inkább, fogyokúrán vagyok...
2011. febr. 5. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha fogyózol, teát igyál cukor nélkül. Először lehet fura lesz, ha nem szeretted eddig cukormentesen.

De előbb utóbb rááll az ízlelőbimbód, komolyan! Egyszer csak rájössz, hogy érzed a dolgok igazi ízét! ;)

Sztem a pickwick gyümölcsteákat a legjobb megszokni cukor nélkül.

Utána már minden tea így lesz finom.

2011. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elősző vagyok,. még egy dolog.


Tudod hogy igyál eleget? Úgy ahogy fogyózol. AKARATERŐVEL.

Ha betartod a fogyókúrát, mert tudod, hogy ezt és ezt nem szabad megenni, akkor be tudod tartani azt is hogy ezt és ezt meg kell inni. Punktum.


Amikor megéhezel, igyál meg egy pohár vizet. Fenyítsd be magad, hogy csak akkor ehetsz egy falatot is, hogyha ittál egy pohár folyadékot. Ha ez nem történt meg, nincs kaja. kész.


Ja, és arra is rá fogsz jönni, hogy sokszor a szomjúságot is éhséggel jelzi a szervezet. Megiszod a vizet és rájössz, hogy nem is vagy éhes.

Ez a legjobb fogyókúra.


Sok sikert!

2011. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden kedves válaszolótól a jótanácsokat! Igyekszem betartani őket! :)
2011. febr. 5. 12:43
 9/13 VIP Masszőr válasza:

Reggeltől 12 ig próbálj meg minnél többet inni (Kb1 litert)

Délutánra anélkül h erőlködnél szomjas leszel illetve kerüld a kávét (teljesen) és a teák egy részét mert vizelethajtó és hát ugye akkor minek innál hiszen akkor újra pótolnod kell!?:-)

2011. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a folyadékszükséglete. Függ attól, hogy milyen munkát végzel, hány kiló vagy... stb. Szerintem a napi 2-3 liter elég sok, főleg a 3. Ennyit csak nagy meleg ill. nehéz fizikai munka esetén kell inni.

A te fél-1 liter közötti fogyasztásod viszont nagyon kevés. A kettő között kellene sztem, kb. másfél-2 litert innod. Hogy hogyan, arra a többiek már választ adtak.

2011. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!