Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minek a tünetei lehetnek...

Minek a tünetei lehetnek ezek? Valakinél hasonló?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom,voltam orvosnál,sokféle vizsgálaton túl vagyok(vérvétel,vizeletvizsgálat,az összes fajta szívvizsgálat, teljes hasi ultrahang, pszichiátriai, pszichológiai vizsgálat,szemészet,nőgyógyászat).Sehol semmi szervi bajt nem találtak.2 éve szenvedek ezektől a fránya tünetektől,amik ráadásul úgy változnak,mint az időjárás.Intenzitásukat és jellegüket illetően is.Nos,akkor jöjjön a felsorolás:


szívdobogásérzés,szapora szívverés,kisebb ritmuszavarok,remegés, zsibbadások,bizsergésegek,gyengeség,bizonytalan szédelgés,elesettség érzés,szorongások, belső remegés,feszültség,vérnyomáskiugrás,néha hallom a szívdobogásom a fülemben,ritkán túlzott érzékenység a hidegre vagy melegre(lehet,hogy hőhullámok?),közti vérzés (nem minden hónapban),menstruáció előtti 1-2 hétben a tünetek nagyon felerősödnek,menstruációhoz köthető hasmenés(régen nem volt ez a tünetem).Egyéb,nehezen leírható fura tünet.

Agora fóbia, rosszulléttől való félelem.Ha mennem kell valahova, erősödnek a tünetek,ha haza fele jövök,enyhülnek ...


Doktorok szerint pánikbetegség.Két éve szenvedek vele,mióta itthon vagyok,javult az állapotom,de a stresszes helyzetek mindig súlyosbítják a tüneteket.

Mire tippeltek,tényleg pánik lehet,vagy valami más okozhatja?Milyen vizsgálatra mehetnék még?A stressz,pánikbetegség okozhat nőgyógyászati problémákat?

Vagy esetleg hormonprobléma okozhat pánikbetegséget?(Ezt még nem vizsgálták nálam).


35/N


2011. febr. 18. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező te a pánikbetegség valamennyi tünetét produkálod, na és ott a stressz a szorongás, ami szintén okozhat menstruációs zavarokat nállad. Nem ártana még egy pajzsmirigy vizsgálat, hiszen ha nem is pánikbetegséget, de a tünetek egy részét a felsoroltadban okozhatja. A pajzsmirigy alul-és felülműködése is okozhat heves szívdobogást stb. Nekem lenne egy javaslatom: Menjél el magán pszichiáterhez, mert ahogy végig olvastam panaszaidat én kevert állapotnak ítélem meg e szörnyű helyzeted. Vagyis Pánikbetegséggel társban levő stressz és szorongás van a háttérben. A másik neurológus szakvéleményét is kikérdezhetnéd, Tapasztalatból írtam le mindezeket.Ne hagyd magad tovább szenvedni,ezek a felsorolt szervi okok nagymértékben pszichés eredetűek. JObbulást kívánok neked. Legyen sokkal szebb az életed, meglásd ha egy jó szakemberre találsz, megtalálja a megoldást.
2011. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Pajzsmirigyet néztek,azzal sem találtak bajt.

A pszichiáter szerint valamiféle kevert depressziós pánikzavar.Hát, nem tudom...nem érzem magam depisnek.Az igaz, hogy alapvetően elég pesszimista,aggodalmas tipus vagyok, de nem szoktam szomorkodni,nincsenek önpusztító gondolataim.Inkább az idegeskedés jellemző rám,de az nagyon.

Régebben megőrüléstől való félelmem is volt,ez is pánikos panasz,de szerencsére ez elmúlt.

2011. febr. 18. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!