Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mivel motiváljátok magatoka...

Ti mivel motiváljátok magatokat, ha úgy érzitek, jobb lenne feladni? (sport)

Figyelt kérdés

Sajnos nem tartom azt a szintet ahol lennem kéne, és ha nem javul a teljesítményem, akkor az is lehet, hogy kiraknak a csapatból:(((

Néha már elegem van mindenből, szinte csak is ez jár a fejemben még akkor is ha épp nem edzésen vagyok. Úgy érzem tök béna vagyok, és esélyem sincs rá, hogy maradjak.

Az edzéseken a tükörbe sem merek már belenézni.

Az oktató is megjegyezte, hogy szedjem össze magamat.

De napról-napra csak egyre idegesebb vagyok:(

A csoport társaim jobbak nálam, én is lehetnék olyan "jó" mint ők, csak ahhoz nekem egy kicsit több idő kéne.

Ti mit tennétek a hellyemben?


2011. nov. 10. 00:38
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
Mért kell olyan jónak lenni mint a többi? Valakinek a legbénábbnak is kell lennie nem?
2011. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Bazsi20 ***** válasza:

Kedves Kérdező... jó lenne, ha leírnád, hogy milyen sport, hány éves vagy, mióta, milyen szinten űzöd, miért csinálod stb.stb...


Amúgy sztem az meg pont kellő motiváció, hogy jobb akarj lenni, mint amilyen most vagy. Én amikor még kosaraztam, mindig az motivált, hogy a legjobb legyek a csapatban, persze irreális, teljesíthetetlen célokat nem szabad kitűzni.


Hja és ami a legfontosabb. Csak akkor csináld ha SZERETED azt amit csinálsz és minden edzésre úgy mész le, hogy jobb eredményeket akarsz elérni, mint az előző edzésen. Ha ez ne így van, akkor el se menj a következő edzésre...

2011. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

Ez milyen sport?


Először is a gondolatmeneteden kell változtatni. Így nem lehet elérni semmit, ha ne mersz belenézni a tükörbe. Kevés az önbizalmad. Ezen úgy lehet változtatni, ha folyamatosan könnyen teljesíthető célokat tűzöl ki magad elé, amiket pár hét kemény edzéssel elérsz. A nagy sportolók sosem kishitűek, mert így nem lehet elérni semmit. Egyelőre kezd azzal, hogy biztasd magad, hogy így is sokkal jobb vagy, mint sok más!


Ha neked több idő kell, akkor miért nem edzel annyival többet, hogy beérd a többieket? Az edződ szemében nagyot nőnél, ha látná, hogy többet edzel, mint a többiek. Sose menj haza úgy edzésről, hogy nem nyújtod mindig a legjobbat. Te magad és a teljesítményed jelentsd magadnak a motivációt az előtted álló akadályok leküzdéséhez! Megfutamodni könnyű az akadályok elől. Leküzdeni őket nagyon nehéz, ugyanakkor erős jellemre vall.


Sok sikert!

2011. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

ha jobb lenne feladni, akkor mit erőlködsz?

kezdj el harcművészkedni, hagyd a sportot a kitartóbbakra.

2011. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
Mert szerinted a harcművészetekhez nem kell kitartás Aczél? :D
2011. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Ahhoz akarat és érdeklődés kell! :P /a kitartás meg kifejlődik/ Vagy nem így van Aczél? :)
2011. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

nézzétek uraim, én úgy gondoltam, hogy ha minden kitartás nélkül egy kemény harcművészetet elkezd tanulni, ahol ő lesz a leggyengébb gyakorló, még akkor is egészségesebb lesz, és utcán ki tudja vágni magát egy zűrös helyzetből, meg tudja védeni a nőjét/barátját. tehát sportolóként ő a leggyengébb, mert nem érdekli a dolog stb.

harcművészként lehet a leggyengébb lesz, de addig rugdossák míg hozzászokik, és még ő is gyakorlottabb verekedő lesz utcán mint sok kötekedő, értitek.

2011. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Tanuld meg ezt az idézetet, és mondogasd el magadba naponta 200*:

"Megteszem, mert képes vagyok rá...Képes vagyok rá mert elhatároztam, és azért határoztam el, mert azt mondtad; nem tudom megtenni..."

2011. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Kedves Bazsi20!


Tánc

19 éves vagyok és 9 éve táncolok, de más műfajokban.

Első sorban azért csinálom mert imádok táncolni és tettszik is:) Másodsorban meg azért mert kötelező ezt is tudnom valamennyire, ha azt a táncot csinálni akarom amit 10 éves koromban kezdtem...:S

Így, valójában nincs más lehetőségem:(

De lassan már be sem merek menni órára, mert csak felidegesít:(((

Szeretem, asszem..., és jobb eredményt szeretnék elérni, de nem jön össze, mert ahhoz béna vagyok:(

2011. nov. 11. 01:52
 10/48 A kérdező kommentje:

Kedves NagyDK!


"sosem kishitűek, mert így nem lehet elérni semmit."


Tudom, hogy így nem lehet elérni semmit, és nem voltam sosem kishitű, de szépen fokozatosan elintézte az önbizalmamat ez az egész:(

Ha olyan órán vagyok ahol megy a tánc, akkor nincs semmi gond:)

De ha olyanon ahol nem, akkor nem is vagyok önmagam...

Nem értem, hogy ennyi táncos múlttal, hogy a francba nem vagyok képes ezt megcsinálni?

Ami gáz, mert minden agyban dől el...


"Ha neked több idő kell, akkor miért nem edzel annyival többet, hogy beérd a többieket?"


Hiába:(((


"Sose menj haza úgy edzésről, hogy nem nyújtod mindig a legjobbat."


Teljességgel lehetetlen mindig a legjobban nyújtani...

De végülis én mindig sz@ar vagyok, így ez nem mentség...

2011. nov. 11. 02:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!