Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van 1 12 éves fiam és aztmondj...

Van 1 12 éves fiam és aztmondja hogy már hete nem kakilt és a hashajtó sem vált be és nem akkar orvoshoz menni mit tudok csinálni itthon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg keserűsós gyógyvizet itatni vele langyosan.

Vagy aszalt szilvát.

Vagy savanyúkáposzta levét.

2011. márc. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem akar! Viszed és PONT! Ez nem játék!
2011. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normaflore. Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor ma vegyen be hármat, és ha reggelre sincs kakija, akkor most már tényleg irány a doki!
2011. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
aszaltszilvára gondoltam én is ! vegyél egy zacskóval és reggel éhgyomorra egye meg, az tuti,hogy segít. lehet,hogy hasmenést is okoz vagy kellemetles haspuffadást( azért mondom,hogy nehogy a suliban törjön rá). későbbiekben meg szerintem próbálj neki minél több rostban gazdag ételt adni.kenyérből teljeskiörlésű,sok nyers zöldség, gyümölcs, kevesebb üditő és sok víz :)
2011. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szekrekedesnek egesegugyi oka van, orvosi kezeles mellett kell kezelni. A legtobb szekrekedest azonban a helytelen taplalkozas es a keves mozgas okozza, tehat ne csinaljunk nagy ugyet belole!

Termeszetes hashajtok, az aszalt szilva, fuge, amit este bekell aztatni egy cseszebe, majd reggel ehgyomorra elfogyasztani, de fogyasztas elott melegitsuk fel. Ha van friss kutviz akkor erdemes reggelenkent ehgyomorra egy poharral inni belole.

Gyermeklancfu tea van vertisztito es emesztest elosegito hatasa is.

Tehat hazilag igy tudod kezelni!

2011. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 2 kortyot ittam a langyos mézestejből (házi tej ha az számít) és rohannom kellett a wc-re. De egyébként a tejtől soha semmi bajom.
2011. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. A tej meghajt.

Viszont egy gondolat. A holisztikus szemlélet szerint a testi, fizikai elváltozásoknak, tüneteknek alapvetően lelki okai vannak.

A székrekedés a magunkba fojtott, feldolgozott, de ki nem mondott problémákra utal. A széklet a szennyet, a maradékot jelképezi, ezáltal olyan okokat kell keresni, ami egy (vagy több, esetleg tartós) szituáció kapcsán kialakult kitörést fojt vissza. Legtöbbször érzelmi jellegű.

2011. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz. Nehogy már ne menjen, ha te azt mondod neki!
2011. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!