Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lábamon van egy befelé növő...

A lábamon van egy befelé növő szemölcs, ki akarom vágatni. Körülbelül mennyi a gyógyulási idő?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

1. Szerintem inkább nézesd meg egy bőrgyógyásszal, mert nem biztos hogy szemölcs.


2. Ne vagdosd, mert egyrészt úgyis visszanő, másrészt még csúnyább lesz (tapasztalat)


3. Ha a bőrgyógyász azt mondja hogy az szemölcs és égessük ki, nyugodtan mondhatod azt hogy köszi nem, mert a patikában lehet kapni Wartnert... Kb 2500-3500 Ft, de garantáltan leviszi , sőt fájdalom nélkül. Gyógyulási ideje pedig 2 hét, de ezalatt még ugrálhatsz is rajta, mert nem keletkezik a lábadon seb.


Nekem és a testvéremnek is volt szemölcsöm. Én vettem rá sprayt, nekem levitte 4 hét alatt. Testvérem pengével vagdossa még mindig magát, már 4 éve és még mindig megvan neki, ráadásul nagyobb, mélyebb és csúnyább!

2011. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagdosom, már bőrgyógyásznál meg orvosnál is voltunk felírt valami szuper erős kenőcsöt, most elhalt állítólag, de még mindig fáj, ezért akarom kivágatni, hogy végleg eltűnjön onnan. És igen egy vírusos befelé növő szemölcs.
2011. márc. 19. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

A spray után nekem is fájt (egy egészen picit) és fél évig olyan volt mintha vízhólyagos lenne...mármint a bőröm alatt...de elmúlt. Lehet ha te is vársz vele egy kicsit, neked is felszívódik...


A kérdésedre a válasz nagyban attól függ hogy milyen mélyen van, és hogy milyen gyorsan gyógyulnak a sebeid... lehet hogy még nem érdemes kivágatni, mert nemsokára itt a nyár (strand, szandi, papucs ...stb) és vagy nem mehetsz nyílt sebbel a vízbe, vagy a sok szennyeződés (por) bejut és nem gyógyul olyan hamar... hát passzolok... amúgy nagyon fáj?

2011. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha sima felületen megyek, járok akkor nem fáj de elég csak lépcsőn mennem és majd össze... Én épp ezért akarom nyáron mert a suliból nem akarok hiányozni. 15/F vagyok Már több hónapja nem kenjük és semmi sem történt nem akar felszívódni, ezért döntöttem a kivágatás mellett.
2011. márc. 19. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el a bőrgyógyászatra és kérd az eltávolítását. Érzéstelenítés után egy spec. kis "kanállal" kifordítják a szemölcsöt a helyéről, kapsz rá egy gyorstapaszt és már mehetsz is. A gyógyulási idő - mármint, mire pl. uszodába mehetsz - kb. 4-5 nap, de iskolába már másnap is bátran elballaghatsz, ugyanis a jelenleginél sokkal kisebb fájdalmad lesz.

A fiamnak volt egy nagyon csúnya szemölcse az egyik lábujján, az egyik osztálytársának az anyukája ajánlotta ezt a szemölcs-spray-t, nekik volt is, úgyhogy le is fújta, de nem segített, egy ideig fehér volt, aztán szépen visszasötétedett és már nyomta a gyerek lábát a cipő. A bőrgyógyászaton lefagyasztották és ezzel a kanálfélével kikapták, mire a gyerek felszisszent, már rajta volt a zsiráfos ragtapasz :=). A kocsiban még színesen ecsetelte, hogy így meg úgy fájt, aztán itthon átöltözött és kirohant a kertbe játszani. Szóval, fel a fejjel!

2011. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ááá utolsó válaszadónak hálás köszönet. És mindenkinek aki válaszolt! Nagyon szépen köszönöm!
2011. márc. 20. 18:41
 7/7 anonim válasza:

befelé növő szemölcs??? Ilyet sem hallottam még de nem lehet különb mint a többi szemölcs...

Nem nagy dolog a gyógyulási idő nem több mintha megvágnád magad az adott mélységig mindenképp kezeltesd Neogranormonnal és hamar be fog majd gyógyulni nyugi ;)

2011. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!