Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS vagy laktózérzékenység?

IBS vagy laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Fél éve lassan puffad, feszül a hasam, leginkább az alhasam. Voltam 1000 kivizsgáláson de minden eredményem jó. Általában vagy székrekedésem, vagy hasmenésem van. Erre a két betegségre gondoltam, hogy talán ezek. Pl. ma reggel tejet ittam, és eléggé felpuffadtam. Viszont egy hétig most teljesen jól voltam. Ötletek?
2011. márc. 30. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem IBS-em és laktózérzékenységem van.Nálam a laktóz váltotta ki az ibs-t.Egyébként az ibs sterssztől jön elő,nagyon szemét betegség,én már 2 éve szenvedek tőle,itt a hasmenés-székrekedés váltakozik.A laktóznak,hasmenés,hasi görcs,puffadás,néha hányás a tünetei.Javaslom csináltass egy laktóztesztet,az nem fáj.Ibs-t akkor diagnosztizálnak,ha semmilyen szervi bajod nincs.
2011. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is IBS-t diagnosztizált, gyomortükrözés, és egyéb vizsgálatok alapján azt mondták, talán ez a helyes, és már két hónapja napi 4(!) tablettát szedek, és odafigyelek arra, hogy mit eszek, mert még így is elég sok mindentől még a gyógyszer mellett is hasmenésem lett.
2011. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!