Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Campylobacter fertőzés után...

Campylobacter fertőzés után lehetséges, hogy kialakult nálam a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

pár hónapja volt egy nagyon durva campylobacter fertőzésem.

szerencsére egy hét gyógszerszedés után kimutatták a székletből, hogy már nincs bennem campylobacter...


Viszont azóta is állandóan hasmenésem/laza székletem van.


most 2,5 napja nem ettem tejterméket (csak tegnap tettem egy kis vajat a kenyérre) és most nincsenek se hasi görcseim,se gázképződés...stb. mondjuk a székletem még mindig laza...


szerintetek lehetséges, hogy a több hónapig tartó campylobacter fertőzés után(azért több hónapig tartó, mert az orvosok nem tudták kideríteni időben, hogy mi bajom)és egy hét cifran gyógyszer szedése után annyira "tönkrement bennem minden", hogy laktózérzékenység alakult ki?


2011. ápr. 10. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés után szedtél probiotikumot? pl Normaflor vagy hasonló? Mert antibiotikum szedése után sőt közben is javasolt ezeket szedni, hogy a természetes baktériumflórát visszaállítsa a belekben. Simán lehet, hogy amiatt van hasmenésed vagy görcsöl a hasad mert nincs helyreállítva a bélflóra.
2011. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy azóta is kúraszerűen szedem a probiotikumokat.. sőt. a fertőzés utáni fél évben minden nap megittam 1-3 probiotikus joghurtot...


szóval nem hinném, hogy a nem megfelelő probiotikum bevétel lenne a gond...


ha csak az nem lehet gond, hogy túl sokat szedtem belőle... :(

2011. ápr. 28. 01:35
 3/3 anonim válasza:

Nálam fertőzött vaj fogyasztása után alakult ki évekkel ezelőtt ugyanez, akkor nem nézettem meg, hogy milyen kórokozótól van, úgy gondoltam, hogy csak egy kis hasmenés, de később bennem is "tönkrement minden". Az orvosok értetlenül álltak, mikor soroltam a többi apróbb tünetet, és érveltem amellett, hogy a fertőzött vaj tájékán kellene keresgélni.

Ritka, ezért nem gondolnak rá, hogy tejtermék fogyasztásával mycobacterium kerülhet a szervezetbe, és az extrapulmonáris tbc-t okozhat, amely a szervezetben bárhol előfordulhat. Amit erről mostanában megtudtam, az nálam mind beleillik a képbe... Ott tartok, hogy vérvizsgálatot szeretnék csináltatni ebben az irányban. Szerintem a "laktózérzékenység" csak az egyik tünet.

2013. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!