Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet vakbélgyulladásom, ha...

Lehet vakbélgyulladásom, ha fáj jobb oldalt, a bordáim alatt?

Figyelt kérdés
A bordaív alatt, és környéke, leginkább akkor szúr, húzódik, ha oldalra hajlok, vagy ülök. Lehet vakbélgyulladás, vagy csak meghúzódott, becsípődött?
2011. ápr. 3. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A vakbél nem a bordák alatt van, hanem lejjebb. A vakbél a petefészek környékén van( ha lány vagy). Ha köhögés közbe szúr, akkor vakbél.
2011. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább epe, mint vakbél. De menj el orvoshoz, mert akármi is, nem játék!
2011. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha köhögés közbe szúr, akkor vakbél."

Na hát azért ez nem ennyire egyszerű és egyértelmű, de tény, hogy a vakbél inkább az alhasi tájékon fáj, néha a köldök köré sugárzik. Amúgy ne aggódj, ha vakbél, az hamar kiderül, mert hamar kibírhatatlanná erősödik a fájdalom, a görcs, nem ritka a hányinger, láz sem.


Lehet, hogy csak beszorult a levegő a bordáid közé. Nekem ez pl gyakran van, mert sokat kell görnyednem a gép előtt, baromira tud fájni és köhögésre erősödik, mégsincs semmi súlyos. Mozogni kell egy kicsit és elmúlik.

2011. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban lejjebb van a vakbél, de a fájdalom kisugározhat. Nekem pl. először bal oldalon fájt... aztán már úgy jártam, mint aki berottyantott, utána hőemelkedésem is lett, ezzel már dokihoz mentem. Még aznap kivették a vakbelemet. Mivel elég nagy a fájdalomküszöböm, nehéz volt megállapítani, hogy vakbélről van-e szó. Aztán egy doki jól hátbavágott a megfelelő helyen, és megállította, hogy az... :)
2011. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, nekem már tegnap délután is fájdogált, de azóta nem erősödött, ugyanolyan, szóval gondolom akkor nem az.
2011. ápr. 3. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mert a vakbél nem "fájdogál", főleg nem egy nap után.
2011. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!