Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megmart a bolognese kutyám,...

Megmart a bolognese kutyám, van okom aggódni veszettség miatt?

Figyelt kérdés

A kutyám nem volt beoltva 2007 óta, mert párom meggyőzött arról, hogy mivel túlnyomó részt szoba kutya, kertben meg csak időnként van, ezért felesleges, hisz nem jár olyan helyekre.

Soha nem bántott még, csak most először, és tényleg szinte csak akkora sebet csinált a kezemen, mintha enyhébben megvágtam volna magamat, viszont olvastam, hogy a legkisebb karmolás is veszélyt jelenthet mind állatnál, mind embernél veszettség tekintetében. Forduljak orvoshoz, vagy felesleges? Tanultam az esetből, így elviszem minél hamarább beoltatni, de visszamenőleg szabhat ki pénzbírságot az állatorvos is, vagy csak az önkormányzat tehet így?


2011. ápr. 9. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

mindenképp menj orvoshoz.

tetanus injekciót is kell kapnod.

2011. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád veszett lenne, akkor láthatóan kurv@ beteg lenne. Akkor lehetne veszett, ha találkozott volna veszett állattal. Magyarországon köszönhetően a jó oltottsági aránynak, nagyon ritkán bukkannak fel veszett állatok. Jellemzően ezek rókák és denevérek. De nem nagyon vannak. Ezekkel, vagy ezek nyálával, ürülékével kellene találkoznia a kutyádnak, hogy benyalja. Az meg, hogy négy éve volt oltva, az valószínűleg elég. Ez nem úgy megy, hogy ma megkapja, és egy év múlva még jó, de egy nap múlva már hipp-hopp, nem védett...


De azért illik néha beoltatni minden kutyát, biztos ami biztos. Nem fogsz tetanuszt kapni, csak vidd a kutya oltási könyvét, hogy lássák mit mikor kapott. Nem lesz bünti sem.

2011. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Hát nem hogy illik, hanem kötelező!

Vidd el mihamarabb és oltasd be. Úgy nem jár semmilyen következménnyel. Viszont, ha kiderül, hogy nem oltattad és nem is akarod, ne adj isten valaki mást is megharap, akkor számíthatsz büntetésre + valószínű egy időre biztos elveszik a kutyát megfigyelésre.

A kérdésre válaszolva nem hinném, hogy bajod lenne, egy tetanuszt adass be, bár ott is kérik az oltási könyvét a kutyának, és ott már bukta van :S

2011. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz bünti? Hát szerintem pedig kurv@ nagy bünti figyel be neked, kérdező. Négy éve nem oltod a kutyát, holott az kötelező!!! Akárkinek mutatod meg az oltási könyvet, csak neked tehető szemrehányás, és akár büntetnek is (nem tudom, orvos szól-e erről). Ne hallgass a barátodra, a kutyát igenis oltani KELL - veszettség ellen mindenképp, más problémák ellen pedig jó gazdinak illene... ha ennyit nem tesztek meg érte, akkor képzelem, más tekintetében mennyire figyeltek rá.
2011. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hm, nagyon vegyes válaszokat kaptam eddig, bár ezt még háromból nem igazán dönthettem el, de azért köszönöm.

Én még azt is olvastam több helyen is, hogy macskák is okozhatnak veszettséget kutyáknál is, meg embernél is.

Sőt minden leírásban úgy olvastam, hogy évente kell beoltatni az ebeket, de régebben is tudtam erről, csak hát én ilyen meggyőzhető típus vagyok sajnos.

Szóval tegyük fel, ha egyik éjszaka míg kertben maradt a kutyám, és mondjuk összeverekedett egy kóbor macskával - bár nyomát nem látom -, amiből erre fele van bőven, akkor én magam forduljak biztos, ami biztos alapon orvoshoz vagy se? A kutyámat mindenképpen elfogom vinni!!!

Azért is fontos számomra, mert feleslegesen nem szaladnék orvoshoz, meg hát az orvos előtt kinevettetni sem szeretném magamat,dehát amiket eddig olvastam tényleg ijesztőek voltak.

2011. ápr. 9. 11:54
 6/17 anonim válasza:

a veszettség elleni oltás kötelező Magyarországon!-ezt vállalja mindenki aki kutyát vesz magához-ha nem teljesíti kötelezettségét akkor büntethet--elvileg a dokinak jelentenie kéne a megfelelő hatóságnál (ÁNTSZ)

megoldás lehet ha kap egy új oltási könyvet meg egy csippet mintha most került volna hozzád a kutya-ez jobban megéri a dokinak mintha feljelentene:D...és neked olcsóbb mint a bírság:)

a megbetegedés miatt nem kell aggódnod nincs bizonyítottan regisztrált eset az elmúlt 20 évről Európa ezen részén nincs jelen a veszetség, pl. Ausztriában nem is kötelező az oltás...

ami miatt aggódnék az a kutyámmal való viszony- ezt kellene rendeznetek mihamarabb mert a kutyád egy nagyon frusztrált, magát falkavezérnek képzelő boldogtalan eb-ha szereted akkor legyél a vezetője akiben maradéktalanul megbízhat és tisztelheti is!

segítségképpen nézd meg a következő linkelt filmet!

[link]

2011. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Annyit megtehetsz a bünti elkerüléséért, hogy azt mondod, gazdátlan kutya mart meg. A kutyát meg villámszélsebesen elviszed oltani, most lesz e hónapban az ideje amúgy is. Ha a kutyád valakit megmar (akár egy séta alkalmával), és az jelenti, akkor a kutyát elveszik tőled, karanténba teszik, téged meg megbüntetnek. Jobban jársz a kb 4-5 ezer forintos oltással évente.
2011. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12.07 Na akkor viszont biztos, hogy szétoltják a kérdezőt! :D Vagyis ha azt mondja, hogy gazdátlan kutya marta meg :D Akkor jön a tetanusz, és 10 héten keresztül heti két oltás veszettség ellen, biztos ami biztos. Nálam így volt... megmart egy kóbor kutya, és szétoltottak... :S
2011. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hm, ez viszont érdekes, hogy szét oltottak, mert elvileg nyálból megtudják mondani, hogy a veszettség fenn áll-e vagy sem...?! Ezek szerint még sem?
2011. ápr. 9. 12:22
 10/17 anonim ***** válasza:
12:20 erről nem tudtam. De ha ennyire elővigyázatlan és felelőtlen volt a kérdező, akkor valamivel szívjon már: vagy oltsák agyon, vagy büntessék meg.
2011. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!