Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Veszettség. Hogy is van ez? SÓS.

Veszettség. Hogy is van ez? SÓS.

Figyelt kérdés

Az egyik macskám sokat jár a helyi legelőre a tehenek közé a gyepre. Néha kullancs is volt benne.

Mindig kissé félős volt, néha nyávogott, de szerette ha simogatják. Már pár hónapja köhécsel, de azt hittem, csak szőrt nyelt. (csak pár pillanatig köhögött, ritkán pár naponta egy kicsit)

De mostanában a nyála kicsit folyik, volt benne pár kullancs is. (kiszedtük őket) A macsek jobban bújik, mint eddig, hencsereg, most is félős, de bújós és játékkos lett. Most pedig játékból megkarmolta a kézfejemet, kicsit vérzik és fáj. + zsibbad a mutatóujjam. Félek, hogy elkapok tőle valamit, vagy hogy van neki valami baja.


Ha valami bajom van, mi a teendő? A sebet forróvízzel szappannal megmostam. Kenjek rá betadint? Menjek vérvételre? Hogy mondjam el a szüleimnek? Az a helyzet, hogy nem a legerősebb az immunrendszerem. De nem akarok meghalni! Mondjatok valamit gyors kérem! (hipochonder is vagyok :/)


2011. szept. 22. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg elvihetnéd állatorvoshoz azt a szerencsétlen macskát ;)
2011. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tehenektől kicsi a lehetősége, hogy veszett legyen. A karmolás amúgy is nehezen gyógyul. Macska orvoshoz, veszettségi oltás bele, és nem lesz többé gondod ilyesmivel.
2011. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ha be lenne oltva a macska (nem csak veszettség ellen,hanem kombinálttal is) akkor nem kéne aggódnod,hogy bármit elkaphatsz tőle. Féreghajtás és spot-on a bolhák, kullancsok ellen sem ártana.
2011. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy a tehenektől nem veszett meg. :D De, lehet, hogy van ott más is nem csak tehén. :/ Bár igaz, itt az egész utcába mindenki tart tyúkot, de róka senkinél nem járt. Viszont lehet, hogy nem is veszett, csak szimplán hülye, vagy rájött a játékosság... csak mindent túlaggódok. Egyébként a köhécselésre visszatérve, nem hiszem, hogy légúti betegsége lenne, mert csak ritkán csinálja azt. Szóval ne jöjjenek ide a green peaces állatbarátok, hogy "húszegénykínozzaamacskátmertköhögnihagyja" hanem valami normálissal rukkoljatok elő. Egyébként is, főként azért raktam az Egészség és NEM az Állatok témakörbe, mert elsősorban nekem kéne életben maradnom, nem a macskának. (ha én megdöglök a macska hogy a francba gyógyuljon meg?)

És, tudom, hogy most jöttök azzal, hogy: "hanekedasajátéletedfontosabbmintmásécsúnyagonoszembervagy"

Kérem, ne legyünk már ennyire demagógok! Minden ember magát részesíti előnybe, csak van aki van elég "pofátlan" ahhoz, hogy nyíltan vállalja. Szóval kérem, így állni hozzá a további válaszokhoz! (természetesen a macskát majd elviszem állatorvoshoz)

2011. szept. 22. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
ha a macskád rendszeresen féregtelenítve lenne, rendszeresen megkapná az oltásokat, és rendszeresen kezelve lenne az élősködők ellen, akkor nem kapnál el tőle semmit...
2011. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon igen kicsi az esélye, hogy veszett állattal találkozz. Ha gyengécske vagy, elmehetsz a sebészetre. Kapsz talán gyulladás csökkentőt. Mindenféle képen Betadin, naponta többször.

A cica kandúr, vagy lány?

2011. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kandúr a cica, de nem nagyon érdeklik a lányok.
2011. szept. 22. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:
ha veszettséget nem is de a kullancsoktól sok mindent el lehet kapni. Lehet azért ilyen a macskád mert az egyik kullancstól elkapott egy fertőzést
2011. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!