Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni gerincferdülé...

Mit tudnék tenni gerincferdülésem ellen?

Figyelt kérdés
Tudom.. úszás, gyógytorna. Sajnos úszásra nem tudok járni, mert ott nem is lehet úszni, akkora tömegnyomor van, vagy éppen a jéghideg vízben úsztat minket a tanár.. én pedig nem akarok fölfázni, mert jártam már úgy ott párszor. Gyógytorna megszűnt, és csak CD-m van itthon, amin csak hang van, felvétel nincs. A legtöbbet nem is értem, mit akar. Ezt tedd ide, közbe csináld azt, és egyszerűen nem értem. Anyukámmal is próbáltuk megérteni. A nyáron ha minden igaz, lesz bérletem, és fogok egyedül úszni. A papíron azt írják, hogy L. csigolya elmozdulva vagy mi. Ez mit jelent? Ja, és tudom, a néptánc nem tesz neki jót, de imádom.. 14L
2011. ápr. 10. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Most két osztálytársamnak is műtötték a hátát. Pedig az egyik még suliban is hordta a merevítőt, úszott, tornázott, de azt mondta, hogy szinte semmit nem segített :(
2011. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 larissa666 válasza:
Nekem is gerincferdulésem van,és merevítot hordok ...naponta 16 órát kellene.Amugy igen,az uszás segít..és a tornázás.Én jártam rehabilitáciora-ahol egy novér tornagyakorlatokat tanított nekem.Mindennap kell tornáznom...neked is ezt ajánlom :)
2011. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak úszni jártam (és járok most is) mert iszonyatosan görbe volt a hátam, de 2-3 hónap alatt jobb lett, megerősödött úgy ahogy. Nem azt mondom hogy egy nagy izmos hátam lett, de erős és már egész egyenes. Én csak ezt tudom ajánlani.

(és ne járj másokkal vagy tanári segédlettel úszni, csak egymagad és amennyit csak tudsz!)

2011. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen tornáznod kell. A gerincferdülésen rengeteget segít, ha a gerincvázat tartó izmokat erősíted. Nekem gyerekkorom óta van, és heti 1 órás, intenzív tornával annyit elértem, hogy nem romlott tovább. Szerintem a lényeg az, hogy ne erőltesd, hanem lassan, az izmok feszülését-elernyedését érezve tornáztasd magad. Hogy milyen gyakorlatot csinálsz, végül is mindegy, csak az izmokat erősítsd vele.

Egy ismerősömnek a gerincferdüléstől jelentősen megromlott a látása. Rajta egy csontkovács tudott segíteni, aki adott esetben a csigolyákat is helyre tudja tenni. Azóta nem kell neki szemüveg, bár hosszú tortúra volt neki.

2011. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket! :) Úszni vissza nem megyek ahhoz a tanárhoz tuti! Nagyon unszimpatikus volt alapból, szemét és undi.. :S anyukám keres gyógytornász, és nyártól ha midnen igaz úszás :)
2011. ápr. 13. 16:35
 6/6 larissa666 válasza:

Nekem tavaly megállapították,hogy 26 fokos hátgerincferdulésem van,ennek koszonhetoen az egyik lábam rovidebb ,volt és ugye az egyik vállam is lejjebb volt,mint a másik.Nagy fájdalmaim voltak minden egyes nap. Megkaptam a hátamra a muanyag korzetet és egy 2cm-es talpbetétet.Igy stabilizálták a helyzetemet,de nem javítottak rajta.A korzetet napi 12-16 órát kellett hordanom,iskolában rajtam volt és benne is aludtam,nagyon hozzászoktam,és amint levettem,azt hittem hogy beleorulok a fájdalomba,nagyon rossz volt :( Persze kellett tornáznom,voltam rehabilitácion,de semmi...

Aztán iskolába megismertem valakit,aki csontkovácsol/maszíroz,elkezdtem hozzá járni.Már az elso alkalommal dobbenetes változás volt :O Le tudtam hajolni teljesen a lábfejemig,pedig a masszázs elott ugy a térdemig ment csak :/ 3 hónapja járok hozzá,és már majdnem tokéletesen egyenes a hátam,nincsenek fájdalmaim!!Még a medence csontom nincs teljesen rendben,de azt hiszem nem kell már hozzá sok ido :) Lehet hallottátok már,de minden betegségnek van valami lelki oka,és nekem nagy feladat volt,hogy változtassak magamon/az életemen.Jelenleg nagyon boldog vagyok,mert sikerult meggyógyulnom,pedig az orvosok azt mondták,hogy lehetetlen,és csak rosszabb lehet...:) [link] ha valaki érdekelne,akkor nézze meg!

2012. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!